Mladší žáci v Lize Vysočiny vítězně

20.4.2016, 15:48 // Rubrika: Sport
Mladší žáci v Lize Vysočiny vítězně - ZaostřenoVM.com

V sobotu 9. dubna 2016 odehráli mladší žáci házené druhé jarní kolo Ligy Vysočiny.

Tentokrát obě naše družstva odcestovala do Ledče nad Sázavou, kde jim za soupeře kromě domácího celku byl tým Havlíčkova Brodu a Chrudimi. První poločas se hrála povinná osmiminutová osobní obrana a druhý poločas již klasická házená na 15 minut.

A-družstvo odehrálo výborný turnaj, kdy všechny soupeře porazilo rozdílem třídy. Tentokrát je potřeba pochválit všechny kluky za kolektivní výkon a poctivý přístup ke všem zápasům. Většinu branek jsme vstřelili po rychlém přechodu do útoku, kterému předcházela dobrá práce na obraně. Pokud jsme již hráli postupný útok, kluci se nebáli zkoušet různé herní kombinace. Jedna z věcí co by tentokrát dalo vytknout, je určitá laxnost při zakončení, ale to se dá při vyšším náskoku pochopit. Celkově hodnotíme výkon na turnaji velmi dobře.

B-družstvo odehrálo také skvělý turnaj, kdy třikrát vyhrálo a jen s naším A-týmem odešlo poraženo. I zde je potřeba pochválit celý tým. Klukům vycházela spolupráce s pivotem, hráli s velkou chutí a nasazením, v brance velmi dobře chytal Tomáš Kučera. Několik hráčů dokonce zaznamenalo svoje první soutěžní branky v této věkové kategorii. Největší úspěch kluci zaznamenali proti celku Havlíčkova Brodu, který je v celkové tabulce Ligy Vysočiny na třetím místě. Je nutné podotknout, že soupeř nechal ve druhém poločase odpočívat svoje zkušenější hráče, ale i tak naši hráči podali výborný bojovný výkon a vítězství si zcela zasloužili.

Celkově hodnotíme turnaj na výbornou. V obou týmech se kluci prezentovali kolektivní hrou, zlepšuje se obranná činnost. Je vidět konečně i snaha o rychlý protiútok, a vítězné zápasy snad klukům zvednou i sebevědomí a pomůžou v dalších trénincích k většímu nasazení.

A-tým si po tomto turnaji upevnil druhou příčku v celkové tabulce Ligy Vysočiny a B-tým se dotáhl na 4. – 5. místo.

Výsledky:

Sokol Velké Meziříčí „A“ – Sokol Velké Meziříčí „B“ – 19:7 (7:3)
Sokol Velké Meziříčí „A“ – TJ Kovofiniš Ledeč n. S. – 25:4 (12:2)
Sokol Velké Meziříčí „A“ – Sokol Chrudim – 20:7 (11:2)
Sokol Velké Meziříčí „A“ – Jiskra Havlíčkův Brod – 20:7 (8:5)
Sokol Velké Meziříčí „B“ – Sokol Chrudim – 8:5 (4:1)
Sokol Velké Meziříčí „B“ – Kovofiniš Ledeč n. S. – 10:6 (3:1)
Sokol Velké Meziříčí „B“ – Jiskra Havlíčkův Brod – 14:12 (4:5)

Hráli: 

A-tým: Deraha Lukáš, Dobejval Lukáš, Horký Adam, Mička Filip, Borkovec Jakub, Rohovský Vít, Navrátil Radek, Kuřátko Alex, Russ Jakub, Chalupa Martin, Kučera Tomáš.

B-tým: Kučera Tomáš ml., Trifanov Matěj, Klapal Štěpán, Kocourek Radim, Rosa Tomáš, Koudela Robin, Dobrovolný Lukáš, Konvalinka Martin, Švihálek Filip, Požár Jaroslav, Požár Marek, Strýček Jakub.

Trenéři: David Stoklasa, Pavol Živčic

Autor: David Stoklasa
Foto: David Stoklasa
Štítky:

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Vložené komentáře vyjadřují názor čtenářů a Zostřeno VM za ně nenese žádnou odpovědnost. Komentáře reklamní, urážlivé, vulgární či jinak nevhodné mohou být redakcí smazány. Zaostřeno VM může kdykoliv diskuzi k článku vypnout.

Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla