Muži – B zvítězili nad FC Slovan Havlíčkův Brod B

19.4.2016, 18:07 // Rubrika: Sport
Foto: Libor Smejkal

FC Slovan Havlíčkův Brod B –  FC Velké Meziříčí B 0:3 (0:0)

Gol: 53. R. Demeter (p.), 76. L. Liška, 83. R. Šuta
Rozhodčí: POJEZNÝ Karel – RYGL Luboš, SVOBODA Ladislav
Diváci: 110
ŽK: 53. K. Svobod , 68. J. Fišer
Hráči zápasu: R. Šuta, R. Demeter

Důležitost utkání byla cítit i podle toho, že Velké Meziříčí podřídilo program B týmu na úkor Áčka, což není příliš častý jev, a pošetřilo na Slovácku klíčové hráče Demetera se Šutou. V prvním poločase však bylo utkání vyrovnané, dokonce s mírnou převahou domácích. Domácí tým si vytvořil jednu gólovou příležitost, ale střela Martina Švece byla zblokována. Do kabin se šlo za stavu 0:0, s čímž vůbec nebyl spokojen trenér hostů P. Munduch: “Neměli jsme pohyb, bylo to statické a já musel zvýšit pořádně hlas“.

Také po změně stran se hrálo hlavně mezi vápny, ale hosté potvrdili svou zkušenost, kterou prezentovali právě R. Demeter a R. Šuta. Mladý tým Slovanu se dopustil v 53. minutě osudové chyby, když hostující L. Liška obral o míč váhajícího brankáře M. Beránka, který jej posléze fauloval, a Robin Demeter poslal hosty z následného pokutového kopu do vedení – 0:1. Hosté pak drželi míč i otěže ve svých rukách. Domácí měli snahu něco s utkáním ještě udělat, otevřeli hru, ale hosté hrozili brejky, jimž vévodil úniky po levé straně Demeterem. Ten zatáhl balón i v 76. minutě, dal pod sebe a Lukáš Liška zavěsil – 0:2. Na konečných 0:3 pak zvyšoval po další Demeterově akci Radim Šuta v 83. minutě.  Meziříčí vše vsadilo na zápas Benfiky a to se jim vyplatilo.

Vyjádření k utkání

Petr Munduch, Velké Mezičí B: Již v týdnu jsme se s trenérem A týmu p. Smejkalem dohodli, že víkendový program se podřídí nám. Vzhledem ke komplikované situaci, kdy se může stát, že budou padat čtyři týmy, jsme chtěli v Brodě spět za každou cenu. Moc často se nestává, že se A tým podřídí Béčku, ale je to jen ukázka toho, že to u nás funguje! Demeter se Šutou byli rozdílový hráči zápasu.

Více fotografií naleznete zde.

Autor: Petr Munduch
Foto: Libor Smejkal
Štítky:

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Vložené komentáře vyjadřují názor čtenářů a Zostřeno VM za ně nenese žádnou odpovědnost. Komentáře reklamní, urážlivé, vulgární či jinak nevhodné mohou být redakcí smazány. Zaostřeno VM může kdykoliv diskuzi k článku vypnout.

Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla