Vysoká prohra v Tišnově - ZaostřenoVM.com

Neděle – 3. dubna 2016
2. liga mužů Morava Jih – 17. kolo
Házená Tišnov – TJ Sokol Velké Meziříčí 36:24 (15:14)

Po vydařeném domácím utkání jsme cestovali do nedalekého Tišnova s optimismem. Skutečností ovšem zůstává, že domácí ještě na své palubovce nepoznali hořkost porážky. Za Tišnov nastupuje několik hráčů z extraligové soutěže a tato skutečnost se ukázala jako rozhodující faktor.

Vstup do utkání se nám vydařil, kdy po několika pěkných kombinacích spojka – křídlo, jsme se ujali vedení. Po krátkém rozehrávání domácích ovšem došlo ve 12. minutě ke srovnání stavu na 6:6. Poté na naší straně následovalo nedisciplinované dvojnásobné vyloučení, díky čemuž propukl festival domácích střelců v plném proudu. Ve 20. minutě stav 13:6 znamenal pro naše družstvo hrát na hranici rizika a díky osobnímu bránění tišnovských střelců, se nám dokonce podařilo stav vývoj utkání otočit na naší stranu, 28. minuta 13:14. Bohužel, díky několika nepřipraveným střelám si domácí do poločasu vytvořili hubený náskok 15:14. V závěru poločasu jsme byli jasně lepší tým a o přestávce jsme si řekli, že se nesmí opakovat výpadek z úvodu utkání. Trpělivou obranou a rychlým přechodem do útočné fáze můžeme získat tolik potřebné body.

Co platilo na domácí na konci prvního poločasu, neplatilo ve druhém dějství. Sice byl výsledek utkání do 26. Minuty vyrovnaný, ale poté přišla naše „temná“ chvilka. Tu zapříčinila velice špatná střelecká zakončení, která byla často nepřipravené, ale tak velké množství technických a individuálních chyb. Domácí toho využili a vytvořili si rozhodující náskok o šest branek (48. Minuta 26:20). Na tento vývoj již nebylo sil odpovědět. Nutno přiznat, že Tišnov disponuje skutečně kvalitním týmem. Pokud se nedaří jednomu hráči, druhý ho ihned zastoupí a tím hrozí ze všech postů. Tomuto bohužel notně přispěla i naše špatná organizace v obranné činnosti, kdy jsme domácím nekladli příliš odporu. Závěr byl již čistě v režii domácích a zaslouženě prodloužili domácí neporazitelnost.

Veliké poděkování patří našim věrným fanouškům, kteří i přes vysokou prohru nám vytvořili v Tišnově takřka domácí prostředí a neúnavně nás povzbuzovali.

Z tohoto nevydařeného zápasu se musíme rychle oklepat, neboť soutěž finišuje a již v příštích kolech přivítáme nejprve první tým a již celkem jistého účastníka baráže o 1. ligu Bohunice a následující týden druhý celek soutěže z Ivančic. Zápas s Bohunicemi proběhne v sobotu 16. dubna netradičně již v 11.00 hodin.

7m hody 2/2:2/2, vyloučení 1:6, diváků 45

Sled branek: 1:3, 6:4, 13:6, 13:14, 15:14, 19:18, 25:18, 31:22, 36:24

Sestava a branky: Ondřej Poul, Libor Kotík – Jan Lečbych 5/2, Vítězslav Večeřa 5, Roman Matušík 4, David Kubiš 4, Pavol Živčic 3, Jiří Kaštan 2, Pavel Strašák 1, Filip Macoun, Petr Babáček, Jakub Bezděk, trenéři Martin Janíček a Ladislav Šidlo.

Autor: Martin Janíček