Běžecký pohár mládeže Kraje Vysočina

11.4.2016, 06:00 // Rubrika: Sport

Mladí běžci Kraje Vysočina mají za sebou jarní část běžeckého poháru. V sobotu 2. dubna se běžel 47. ročník běhu O pohár století v zámeckém parku v Pacově.

Ze Sokola Velké Meziříčí se na start postavil Petr Vokoun. Čekala ho náročná trať  1 100 m dlouhá. Po startu závodníci museli zdolávat stoupání a jejich pole se tak značně roztáhlo. Petr se však během krátké chvíle ujal vedení a udržel si je po celou dobu závodu. Zaslouženě tak mohl zvednout nad hlavu zlatý pohár vítěze.

V neděli 10. dubna pak pohár pokračoval závodem Korunou za korunu v Novém Městě na Moravě. Ve startovním poli bylo již početnější zastoupení velkomeziříčských Sokolů. Reprezentovali nás: Vendula Švihálková, Zuzana Rašovská, Nikol Bednářová, Julie Ráčková, Dana Harvey, Oliver Harvey, Jakub Kovalčík, Jan Kubíček a Petr Vokoun. Na závodníky čekala tradiční trať okolo rybníka. Chladné počasí a déšť činily závod ještě obtížnějším. V konkurenci atletických oddílů z Vysočiny si naši reprezentanti vedli velmi dobře. Na bednu vystoupil Jakub Kovalčík pro bronzovou medaili a Petr Vokoun a Oliver Harvey si odnesli kov nejcennější. Petr Vokoun tak v jarní části poháru nenašel přemožitele a je velkým favoritem do podzimní části. Trenéři měli radost z dosažených úspěchů, neboť to byla odměna za jejich práci během zimní přípravy v tělocvičně. V dalších týdnech již mladé atlety budou čekat závody na atletickém oválu.

Autor: Dr. Miloš Vokoun
Foto: Dr. Miloš Vokoun
Štítky:

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Vložené komentáře vyjadřují názor čtenářů a Zostřeno VM za ně nenese žádnou odpovědnost. Komentáře reklamní, urážlivé, vulgární či jinak nevhodné mohou být redakcí smazány. Zaostřeno VM může kdykoliv diskuzi k článku vypnout.

Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla