FC Velké Meziříčí remízovalo s FC Hlučín

10.4.2016, 19:22 // Rubrika: Sport
FC Velké Meziříčí remízovalo s FC Hlučín - ZaostřenoVM.com

FC Velké Meziříčí – FC Hlučín 1:1 (1:1)  

Střelci: 13. Šimáček – 8. Heiník
Rozhodčí: Kubica, Horák, Lakomý
FC VM Invald – Vyskočil, Puža (46. Bouček), Šimáček, Krejčí – Dolejš, Smejkal, Berka, Šuta, Demeter – Simr na lavičce Simandl a Pokorný, trenér Smejkal
FC Hlučín Hlaváč – Heiník, Rychnovský, Žižka, Sasín (89. Ságner), Kraut, Dostál (77. Hudeczek), Foltyn, Štefek, Galvas (63. Badalyan), Talián na lavičce Lukáš a Hampel, trenér Valachovič
ŽK: Demeter – Rychnovský
ČK:  
Diváci: 284
Nejlepší hráči: Berka, Dolejš, Kraut

Do utkání vstoupili lépe domácí, ale nepřesnost ve finální přihrávce Robina Demetera i Petra Dolejše je do zakončení nepustila. V 5. min zachytil Roman Invald centr hostí, hostující Talián jej po zachycení míče nebezpečně atakoval, ale vyvázl bez karetního trestu. V 7. min přisoudili rozhodčí po souboji u postranní čáry roh hostujícímu týmu. Ten rozehrál Foltyn, na zadní tyči prohrál souboj Roman Vyskočil, míč se dostal k zcela volnému Heiníkovi a ten střelou k tyči otevřel skore 0:1. V 10. min nakopli hosté dlouhý míč za domácí obranu na Krauta, domácí golman na poslední chvíli míč odkopl. V 11. min našel Pavel Simr na hranici vápna Edu Smejkala, ten si míč špatně zpracoval a hostující obránce míč poslal do bezpečí. Ve 12. min špatně rozehrál míč Martin Puža, hostující Talián se dostal k zakončení, Roman Invald si z jeho střelou poradil. Ve 13. min našel Petr Dolejš ve vápně volného Edu Smejkala, ten však Hlaváče nepřekonal. Následný rohový kop rozehrál Petr Dolejš a hlavička Honzy Šimáčka s přispěním hostujícího golmana skončila za brankovou čárou 1:1. V 19. min hledal Petr Dolejš před bránou Pavla Simra, hostující obrana centr zachytila. Ve 20. min odcentroval míč Robin Demeter, hostující stoper míč tečoval a míč skončil na tyči. Ve 22. min hledal Robin Demeter z přímého kopu spoluhráče, ale míč mířící do brány zachytil pozorný Hlaváč. Ve 23. min rozehráli hosté rychle přímý kop ve středu hřiště, Talián hledal před bránou nabíhajícího Krauta ale Honza Šimáček na poslední chvíli míč odkopl. Ve 29. min nebezpečně vystřelil Galvas, domácí golman jeho střelu vyrazil. Ve 33. min si na rohový kop Robina Demetera naběhl Honza Šimáček a hlavou jen těsně minul horní roh brány. Ve 34. min se po přihrávce Foltyny dostal k zakončení Kraut, na poslední chvíli jeho střelu zblokoval Martin Puža. Ve 37. min se po odvráceném rohovém kopu Robina Demetera dostal k centru Jarda Krejčí, jeho přetažený centr našel Petra Dolejše, ale jeho pohotová střela z voleje šla jen těsně nad bránu hostů. Ve 42. min našel Robin Demeter ve vápně Edu Smejkala, ten míč posunul na Radima Šutu, ale jeho střelu hostující obrana zblokoval. Ve 45. min vystřelil z hranice vápna Petr Dolejš a jeho tečovaná rána jen těsně minula levou tyč.

Ve druhém poločase již tolik pohledný fotbal k vidění nebyl. Oba týmy se více soustředily na defenzívu a tak bylo k vidění hodně osobních soubojů, ale i nepřesností na obou stranách. Ve 47. min odcentroval Robin Demeter do vápna, ale teč Pavla Simra míč poslal do náruče Hlaváče. V 50. min se dostal k zakončení Kraut, ale trefil jen Honzu Šimáčka. V 53. min si centr Michala Boučka málem srazil do brány Galvas, ale golman jeho hlavičku vyrazil. V 56. min se centr Michala Boučka dostal k Petrovi Dolejšovi, jeho tvrdá střela skončila na břevně. V 70. min Lukáš Berka na poslední chvíli vzal odkopem šanci Krautovi. V 73. min se dostal k zakončení Petr Dolejš, jeho střele k tyči chyběl větší důraz. V 76. min po centru Taliána hlavičkoval na malém vápně osamocený Kraut, bránu však minul. V 79. min se ve vápně uvolnil Pavel Simr, trefil jen obránce hostů. V 85. min Jarda Krejčí špatně rozehrál míč, ten dostali hosté před bránu, ale pohotovou střelu Krauta vyrazil pozorný Roman Invald. A tak se oba týmy rozešly s dělbou bodů.

Vyjádření trenéra Smejkala: Jsem rád, že jsme před domácím publikem předvedli lepší výkon než minulý týden v Hulíně. V prvním poločase jsme po obdržené brance dokázali rychle vyrovnat a i když jsme si dokázali vypracovat více brankových příležitostí, ale opět se projevila naše jarní bolest, proměňování brankových příležitostí. Druhý poločas již byl více o bojovnosti, a i když nás soupeř v posledních 10-ti minutách přitlačil konečná dělba bodů s zdá býti spravedlivou.

Autor: Jaroslav Mynář
Ilustrační foto: Matěj Měrtl
Štítky:

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Vložené komentáře vyjadřují názor čtenářů a Zostřeno VM za ně nenese žádnou odpovědnost. Komentáře reklamní, urážlivé, vulgární či jinak nevhodné mohou být redakcí smazány. Zaostřeno VM může kdykoliv diskuzi k článku vypnout.

Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla