Mladší žáci zahájili jarní část sezóny

10.4.2016, 14:23 // Rubrika: Sport
David Stoklasa - ZaostřenoVM.com

Po nepříliš výsledkově povedeném posledním přípravném turnaji na mezinárodním Prague Handball cupu jsme rozehráli jarní část Ligy Vysočiny. První turnaj jsme pořádali u nás v hale „Za Světlou“, a za soupeře jsme měli celek z Ledče nad Sázavou a oba týmy Nového Veselí. První poločas se hrála osobní obrana, která trvala osm minut a druhý poločas byla již klasická házená na patnáct minut.

V prvním zápase na sebe narazili naše celky. Zápas probíhal v přátelské atmosféře a díky větším zkušenostem a lepšímu pohybu zvítězilo A-družstvo. To poté narazilo na mladý tým z Ledče nad Sázavou a opět jednoznačně zvítězilo. Pravé drama odehrálo A-družstvo další zápas. Souboj proti vedoucímu celku Ligy Vysočiny Novému Veselí „A“ přinesl vyrovnaný první poločas, kdy na každou branku soupeře jsme dokázali hned odpovědět. Ve druhém poločase výborně fungovala obrana, skvěle si počínali hlavně Víťa Rohovský a Martin Chalupa. V útoku pak nejvíce zaměstnával soupeře Lukáš Dobejval a až do svého velmi přísného vyloučení Milan Krejčí. Náš tým se dostal pět minut před koncem do vedení 11:7 a o vítězi se zdálo být rozhodnuto. Houževnatý soupeř se však nevzdával a my jsme již do konce zápasu nedokázali vsítit branku, přestože jsme měli tři vyložené šance, včetně sedmimetrového hodu a tak na světelné tabuli deset vteřin před koncem svítilo skóre 11:11. Z poslední akce se nám již nepodařilo ani vystřelit a tak utkání pro nás skončilo velmi smolnou remízou. V posledním zápase A-družstva proti celku Nové Veselí „B“ jsme zvítězili bez větších problémů o deset branek, když jsme pravidelně střídali všechny hráče.

Celkově se turnaj A-družstvu až na smolnou koncovku proti Novému Veselí „A“ vydařil. V brance si za A-tým odbyl premiéru dobře chytající Lukáš Deraha a celý tým se prezentoval kolektivní hrou. Trochu nás tentokrát trápil výkon krajních spojek a stále nám moc nevychází rychlý přechod do útoku a tak máme pořád hodně co zlepšovat.

B-družstvo odehrálo taktéž povedený turnaj, kdy porazilo celek Ledče nad Sázavou, velmi dobře odehrálo i zápas proti Novému Veselí „A“, i když výsledek tomu až tak neodpovídá. V souboji „B“ týmů proti Novému Veselí byl zápas dlouho vyrovnaný a jen naše pravidelné střídání všech hráčů po celý turnaj nás zřejmě připravilo o ještě lepší výsledek. Ale tento tým má především sloužit k tomu, aby si všichni hráči dostatečně zahráli, takže nás případné prohry zase tolik trápit nemusí a můžeme z nich čerpat nedostatky a zaměřit se na tyto problémy na tréninku.

Celý turnaj velmi dobře odchytal Tomáš Kučera ml., věkem ještě minižák.