Starší dorostenky vítězně - ZaostřenoVM.com

Sobota 2. dubna
1. liga starší dorostenky Morava

TJ Sokol Velké Meziříčí – HC Ostrava 34:23 (17:10)

Jak už se zřejmě stává tradicí (???) v domácím prostředí nastoupil opět náš celek se silně zredukovaným kádrem. Pro nemoc či zranění chyběly čtyři hráčky. Ani soupeřky, které uzavírají ligovou tabulku, však nebyly početnější. Od prvních minut jsme byli aktivnější, udávali tempo hry a efektivněji využívali chyby soupeřek. Ostravanky se následně začaly více střelecky prosazovat, když využívaly zejména četnější nedůraznosti a individuální chyby našich při zónovém bránění. Na tuto situaci zareagovala domácí lavička. Změny v obranném rozestavění spolu s výrazně zlepšenou defenzivní součinností znamenaly viditelné zlepšení naší organizace hry. K tomu se přidal spolehlivý výkon brankářky. To nás „nakoplo“ a začali jsme se více dostávat do brejkových situací. Šňůrou šesti branek jsme pak do poločasové pauzy zlomili odpor snaživých soupeřek. Po změně stran domácí tým neubral nic z důrazu při bránění. Vycházel z útočné souhry a po pohledných akcích navýšil ve 44. minutě až na dvanáctigólový odstup (24:12). Zbylé minuty souboje i přes oslabení jsme si již nenechali pokazit a po velmi dobrém kolektivním výkonu si zaslouženě připsali bodové maximum.

V dalším kole zavítáme na hřiště lídra tabulky – HC Zlín.

Sled branek – 2:0,4:1,6:4,6:6,7:7,13:7,16:9,18:12,24:12,26:15,28:15,29:17,30:18,30:21,33:22.

7m hody 0:4/2, vyloučení 5:2.

Hrály: Šabacká Jarmila, Blažková Veronika – Závišková Kateřina(9), Janečková Denisa(7), Pacalová Lenka(6), Doležalová Romana (3), Koudelová Eliška(3), Rymešová Andrea(3), Cahová Kristýna(3). Trenéři ing. Vincenc Záviška, Iva Závišková, Marcela Babáčková.