EXKLUSIVNĚ: Geologové nalezli pod Velkým Meziříčím zásoby ropy

1.4.2016, 06:34 // Rubrika: Zprávy
EXKLUSIVNĚ: Geologové nalezli pod Velkým Meziříčím zásoby ropy - ZaostřenoVM.com
Foto: Matěj Měrtl

Zaostřeno VM dnes získalo exklusivní informaci o tom, že geologové nalezli pod Velkým Meziříčím ložisko ropy.

Geochemik již provedl analýzu zdrojových hornin, následně byl povolaný i paleontolog, který provedl analýzu podpovrchových vzorků ze zkušebních vrtů. Zkušební vrty byli provedeny během minulého týdne na vytipovaných místech ve Velkém Meziříčí. Po velmi překvapivých výsledcích byly všechny výsledky odeslány na analýzu do CRC ČR, tedy do Centrálního ropného centra ČR, kde vše vyhodnotili a nález ložiska ropy potvrdili.

Foto: Matěj Měrtl

Zbytek po zkušebním vrtu | Foto: Matěj Měrtl

Jaromír Batočka, tiskový mluvčí Centrálního ropného centra ČR také Zaostřenu VM sdělil, kde hodlají postavit pumpu na čerpání ropy z ložiska. „Protože ložisko ropy pod Velkým Meziříčí není moc velké, chystáme se postavit pouze jednu těžební pumpu. Ta se bude nacházet na nezastavěném pozemku za Svitem, kde je ložisko největší.“

Centrální ropné centrum ČR také potvrdilo, že mají již vyřízené všechny potřebné dokumenty a povolení k výstavbě této těžební pumpy. Stavba a samotný vrt k ložisku ropy začne prý již v červnu tohoto roku! Nyní se už ale provádí nezbytné úpravy terénu.

A protože máme dnes 1. dubna tak i nezávislý zpravodajský portál Zaostřeno VM Vám přeje krásného APRÍLA! 😀 Takže bohužel, žádný ropný vrt v našem městě mít nebudeme …

Autor: Matěj Měrtl
Foto: Matěj Měrtl
Štítky:

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Vložené komentáře vyjadřují názor čtenářů a Zostřeno VM za ně nenese žádnou odpovědnost. Komentáře reklamní, urážlivé, vulgární či jinak nevhodné mohou být redakcí smazány. Zaostřeno VM může kdykoliv diskuzi k článku vypnout.

Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla