Muži – B 8. kolo krajského přeboru - ZaostřenoVM.com

FC Velké Meziříčí B  –  SK Přibyslav 1:0 (0:0)

Rozhodčí: MÜLLER Jiří – FABEŠ Roman, SVOBODA
ŽK: 32. D. Polák, 38. M. Souček, 56. L. Liška, 80. H. Ráček – 40. J. Vopršal, 65. L. Adamec
FC Velké Meziříčí B: R. Kruba – D. Polák, L. Liška (90. M. Maloušek), H. Ráček, V. Beran (46. J. Kafka), M. Bouček, T. Malec, D. Krčál, T. Bublán (68. T. Staněk), M. Souček, L. Halámek
SK Přibyslav: L. Pazderka – P. Škacha, J. Flekal, L. Vykoukal, L. Adamec, J. Žalud (80. J. Sibera), S. Pochop, M. Strašil, J. Vopršal, P. Kunc (75. M. Ondra), M. Rosický
Hráči zápasu: L. Liška, D. Krčál – L. Pazderka

Za pěkného počasí, ale mírného větru, který je na umělce skoro pořád se hrál od začátku fotbal s maximálním nasazením. Hráči obou týmů od 1. minuty dokazovali, že se po dlouhé zimní přestávce na boje o body těší. Počáteční aktivita domácího celku trvala dvacet minut, pak se hosté rozkoukali a byli to právě oni, kdo poprvé vážně zahrozil. J. Vopršal dostal míč ideálně za beky a řítl se do gólové šance. Vynikající Kruba domácí podržel. Přibyslav po této akci ožila a vystrčila růžky. Do vyložené šance se však nedostala a domácí si po pár minutách vzali taktovku zápasu zpět do svých rukou. Aktivní hrou na míči si Meziříčí počkalo na svoji šanci a ta přišla v 38. minutě. Po průniku D. Krčála se kopal přímý kop z hranice velkého vápna a Hynek Ráček ukázkově orazítkoval břevno hostující svatyně. V závěru poločasu mohl otevřít skóre domácí T. Bublán. Ten dostal ve 43. minutě milimetrový pas od Krčála, ale L. Pazderka v brance Přibyslavi jej vychytal.

Domácí Benfika nastoupila do druhého dějství odhodlaně a svým aktivním přístupem si vynutila optickou převahu. Po několika náznacích brankových příležitostí se hrstka domácích příznivců dočkala v 71 minutě. Dobře hrající Krčál se zbavil dvou protihráčů a uvolnil střídajícího Staňka, který míč ještě zkušeně podržel a přihrávkou vyzval ke skórování volného Michala Boučka – 1:0. Meziříčí vstřelená branka nakopla a připravila si další šance. Hosté totiž bojovali, začali hrát vepředu na 3 hráče a tím logicky pootevřeli zadní vrátka. Těmi postupně proběhli 2x Staněk a jednou Liška ale ani jeden z nich nedokázal z vyložených šancí přidat pojistku. Závěr si domácí obrana dirigovaná zkušeným Součkem pohlídala a Meziříčí tak vstoupilo do jarní části sice zaslouženou, ale nejtěsnější možnou výhrou – 1:0.

Vyjádření k utkání:

Petr Munduch V. Meziříčí: Jsem rád, že jsme důležité první utkání zvládli a myslím, že zaslouženě vyhráli. Soupeř byl kvalitní a podal bojovný výkon. My jsme ho však skoro do ničeho nepustili a na umělé trávě, která je nám přece jen bližší dominovali. Utkání jsme odehráli přesně jak si řekli. Bezchybně v defenzívě a vyčkali si na svoje šance a jednu z nich proměnili.

Autor: Libor Smejkal
Ilustrační foto: Matěj Měrtl