V Tasově zahrála kapela „Pozdní sběr“

29.3.2016, 16:22 // Rubrika: Kultura

V pátek 25. března proběhl v Dalas aréně v Tasově koncert kapely Pozdní sběr.

Členové kapely Pozdní sběr je Jura Pařez, Michael Vašíček, Jíra Meisner, Karel Macálka, Tomáš Hanke a Štěpán Baloun. Ti už společně hrají patnáct let a nyní zahráli i v Dalas aréně v Tasově.

Zajímalo by mě, jak vnikl Váš název „Pozdní sběr“? „Když jsme kapelu Pozdní sběr v roce 2000 zakládali, snažili jsme se názvem vyjádřit několik pohledů na věc. Všichni jsme moraváci z Brna a okolí, máme to tady u nás na jižní Moravě rádi a samozřejmě, když je příležitost, nevynecháme možnost pochutnat si na dobrém vínku. Dvě z našich prvních písniček byly o vínu a o Pálavě. Takže název označující kategorii vína a potažmo i muziky se sám nabídnul při některé z našich společných ochutnávek ve sklepě. Druhý význam říká cosi o tom, že jsme se pozdně sebrali, což je pravda. Každý z nás má za sebou přes dvacet let aktivního muzicírování.“ řekl Jirka Pařez.

Autor: Matěj Měrtl
Foto: Ladislav Nestrašil

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Vložené komentáře vyjadřují názor čtenářů a Zostřeno VM za ně nenese žádnou odpovědnost. Komentáře reklamní, urážlivé, vulgární či jinak nevhodné mohou být redakcí smazány. Zaostřeno VM může kdykoliv diskuzi k článku vypnout.

Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla