HHK zvítězilo v prvním utkání kvalifikace o II. ligu ČR

28.3.2016, 19:54 // Rubrika: Sport
HHK zvítězilo v prvním utkání kvalifikace o II. ligu ČR - ZaostřenoVM.com

HHK VM – HC Orlová 6:4 (3:2, 1:1, 2:1)

Góly a asistence: 1. Bula (Pejchal, Krča), 3. Bula (Krča), 20. Bula (Pejchal, Krča), 39. Křenek (Dostál), 56. Křenek (Sobotka, Šerý), 60. Bula – 1. Grepl (Pavlas, Matějíček), 4. Pavlas (Grepl, Štefanka), 36. Pavlas (Vaštík, Voznica), 42. Štefanka (Pavlas)
Sestava HHK Velké Meziříčí: Štourač (Wolf) – Vlašín, Šerý, Ambrož, Burian, Kochánek, Vondráček – Křenek, Dostál, Sobotka – Krča, Bula, Pejchal – Střecha F., Roupec, Kudláček – Maštera, Chlubna
Sestava HC Orlová: Urbánek – Zientek, Dirr, Kotásek, Tomis, Grepl, Štefanka, Divoký, Matějíček, Kytka, Zamecznik, Voznica, Vaštík, Pavlas, Zakuťanský, Pavlát, Sznapka, Lenomar
Rozhodčí: Battěk – Svoboda, Horažďovský
Vyloučení: 5:5
Využití: 3:1
V oslabení: 0:0
Střely na branku: 27:30 (10:8, 11:11, 6:11)
Diváci: 757

V sobotním podvečeru se na našem zimním stadionu rozehrála kvalifikace o II. ligu ČR hraná na dvě utkání. Již před utkáním se ochozy zimního stadionu slušně plnily a nakonec se poslední letošní utkání hrálo před rekordní diváckou návštěvou sezony 2015/2016.

V úvodu utkání byli střelecky při chuti střelci obou mužstev. Ten kdo přišel na zápas ve třetí minutě a podíval se na světelnou tabuli, nestačili se divit. Během úvodních třech minut padly hned čtyři góly a to shodně po dvou na každé straně. Oba gólmani si prakticky nesáhli na kotouč a každý lovil dva puky ze své klece, ale postupně. Nejprve hosté v prvním útoku vstřelili ve 22 vteřině úvodní branku. V závěru první třetiny po přihrávce Michala Krči a Martina Pejchala vyrovnal Honza Bula – 1:1. Na začátku 2. minuty mělo naše mužstvo přesilovou hru, kterou, v končící 3. minutě, zužitkovalo. Po přihrávce Michala Krči využil početní výhodu Honza Bula – 2:1. Vyrovnání se dočkalo na třicet fanoušků Orlové za dalších 20 vteřin – 2:2. V 7. minutě mělo HHK čtyřicet vteřin dvojnásobnou přesilovku, ve které se několikrát blýskl dobrými zákroky orlovský Urbánek. V 11. minutě putoval na trestnou lavici první domácí hráč. Oslabení naši hráči dokázali ubránit. V závěru první periody šli hosté opět do oslabení. Tuto početní výhodu již domácí hráči využili. Čistým hattrickem se v první třetině blýskl Honza Bula. Asistenci si připsali kolegové z útoku Michal Krča a Martin Pejchal – 3:2. Divoká a divácky velmi atraktivní první třetina skončila jednogólovým vedením domácích.

V první přestávce se na ledě představila naše přípravka, která sehrála modelové utkání a předvedla své dovednosti, které je trenéři naučili v uplynulé sezoně. Pro velký ohlas fanoušků zopakovali naši nejmenší své dovednosti i ve druhé přestávce.

Ve druhé periodě padly celkem dva góly, po jednom na každé straně. Počet střel, které vyslali hráči na oba golmany byl také vyrovnaný. Ve 36. minutě orlovští vyrovnali – 3:3. Do vedení se první mužstvo HHK dostalo na začátku 39. minuty. Po přihrávce Lukáše Dostála nedal golmanovi hostí šanci David Křenek – 4:3. Tímto průběžným stavem skončila prostřední část.

Poslední třetina začala obrovským náporem hráčů Orlové. Vyrovnání se dočkali hned v úvodu. Po té pokračovali v drtivém tlaku, který již gólem v naší síti neskončil. A to i díky velmi dobrým zákrokům Jirky Štourače v brance HHK. První střela, kterou naši hráči vyslali ve třetí části na branku Orlové, byla vítězná. Běžela 56. minuta, kdy se prosadila první pětka HHK. Po přihrávce Kamila Šerého a Lukáše Sobotky se druhým gólem v utkání prosadil David Křenek. Konečnou podobu výsledku dal půl minuty před koncem utkání Honza Bula, který se v utkání trefil do černého hned čtyřikrát a výraznou měrou se přičinil k vítězství.

Po skončení utkání poděkovali hráči všem fanouškům za fantastickou sezonu a kapitán mužstva Michal Krča přivezl na středový bod vítězný, putovní pohár.

Poslední utkání čeká první mužstvo HHK v neděli, kdy odjíždí k odvetnému, kvalifikačnímu utkání do Orlové. Utkání po dohodě obou klubů se bude hrát od 14 hodin, aby se po utkání stačilo naše mužstvo přesunout zpět na Vysočinu v rozumném čase. Vždyť ráno budou muset opět všichni do zaměstnání a do škol.

Program mužů na tento týden:

2. utkání kvalifikace o II. ligu ČR:
Neděle 03.04.2016 HC Orlová – HHK Velké Meziříčí, začátek utkání v 14.00 hod. (zimní stadion Orlová)