Úspěšný II. ročník Memoriálu Karla Kaštana

24.3.2016, 14:45 // Rubrika: Sport

V sobotu 19. března proběhl II. ročník Memoriálu Karla Kaštana v miniházené 4+1. Turnaje se zúčastnili i nejmenší házenkáři a házenkářky ze střediska volného času DÓZA. Tento turnaj měl i mezinárodní účast, přijelo družstvo ze slovenských Malacek. Turnaje se účastnilo celkem 16 družstev, 8 z toho v kategorii minižáci a 8 v přípravce.

Minižáci:

VM A – tomuto týmu se turnaj povedl na jedničku. Ve skupině jsme nejprve porazili VM C, pak jsme asi po nejslabším výkonu porazili o gól Tatran Bohunice a skupinu jsme zakončili přesvědčivým vítězstvím nad Malackami. V semifinále jsme narazili na celek Prostějova, který jsme v říjnu porazili ve finále Sokolských přeborů o jediný gól. Tentokrát jsme se ujali vedení hned od začátku a utkání jsme v klidu vyhráli 13:9. O celkové prvenství jsme se utkali opět s Bohunicemi, předvedli jsme parádní výkon a po výsledku 20:10 jsme zaslouženě převzali pohár a medaile za první místo.

Sestava: Tomáš Kučera – Benjamin Rosa, Pavel Kotouček, Robin Koudela, Jakub Uchytil, Adam Čížek, Filip Čížek

VM B – kluci z tohoto týmu a z týmu VM C jsou převážně prvním rokem minižáci a na těchto přípravných turnajích sbírají cenné zkušenosti. Ve skupině je čekala tři velmi těžká utkání proti týmům z Kuřimi, Havlíčkova Brodu a Prostějova. Sice jsme všechna utkání prohráli, ale některé pasáže zápasů byly velmi dobré, zvláště v zápase s Prostějovem. O konečné sedmé místo jsme prohráli s VM C až na sedmimetrové hody.

Sestava: František Hlaváč, Jiří Winterling, Štěpán Čermák, Lubomír Izdný, Vojtěch Bradáč, Jaroslav Pavlíček, Denis Vik

VM C – naše třetí družstvo v kategorii minižáci prohrálo ve skupině také tři zápasy a to s mužstvy VM A, Malacky a Bohunice. Velmi dobře se klukům vedlo v utkání s Malackami. Svůj nejlepší výkon na turnaji ale předvedli ve svém posledním představení a to byl zápas o sedmé místo proti svým „spoluhráčům“ z VM B, ve kterém zvítězili na sedmimetrové hody.

Sestava: Tobiáš Kieč, Matěj Trifanov, Jakub Přibyl, Šimon Mikulášek, Radim Kocourek, David Slabý, Petr Zezula, David Dřímal, Adam Požár

Přípravka:

VM D – první zápas s Ledčí A jsme zřejmě ještě pospávali – prohra o 6 a na družstvo Kuřimi C kluci herně nestačili a prohráli vysoko o 11 branek. Díky tomu nás minula šance hrát o medaile. Ve skupině jsme pak ještě hravě porazili Prostějov B 16:4 a páté místo jsme stejným způsobem vybojovali nad Kuřimí B vítězstvím o 10 branek.

Sestava: Marek Uchytil, Adam Jaša, Ondřej Trifanov, Lukáš Trifanov, Vít Smejkal, David Vávra, Kuba Kocourek, Míchal Badalík

Všechny kluky chceme moc pochválit, předváděli velmi pěkné výkony a doufejme, že na trénincích ještě víc zabereme a bude to ještě o maličko lepší.

Trenéři: Petr Kaštan, Vlaďka Horáková a Petr Kavka st.

VM dívky

Děvčata byla na prvním turnaji, kde pro ně bylo vše nové. I když se nám nepodařilo ve čtyřech zápasech vyhrát, sesbíraly zde cenné zkušenosti. Všechna děvčata byla moc šikovná a snaživá. Všichni jsme si tento první turnaj užili. Na další měření házenkářského umění vyjíždíme 2. dubna do Ledče nad Sázavou.

Lázničková Laura (6), Divišová Tereza (4), Mladá Karolína (2), Roslerova Bára (2), Doležalová Simona (1), Pospíšilová Vendula, Derahová Kamila

Trenérka: Ilona Závišková

Závěrem bychom chtěli poděkovat těm, bez kterých by se tato akce nemohla uskutečnit. Organizačně pomáhali Ladislav Šidlo, Vojtěch Svoboda, Tomáš Pažourek, Jiří Kaštan, Štěpán Fiala, Jakub Benda, Lukáš Dobejval a Petr Kavka ml.. Bufet měla pod kontrolou Bára Raždíková a v neposlední řadě děkujeme sponzorům – Marie Kaštanová, Elektro opravna Raus, Maria Podstatzka – Lichtenstein Velkostatek, Poex a Pizzerie Guliver

Autor: trenéři miniházené
Foto: archiv házená VM
Štítky:

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Vložené komentáře vyjadřují názor čtenářů a Zostřeno VM za ně nenese žádnou odpovědnost. Komentáře reklamní, urážlivé, vulgární či jinak nevhodné mohou být redakcí smazány. Zaostřeno VM může kdykoliv diskuzi k článku vypnout.

Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla