První mužstvo HHK zvítězilo i druhém utkání a slaví mistrovský titul

21.3.2016, 16:24 // Rubrika: Sport
První mužstvo HHK zvítězilo i druhém utkání a slaví mistrovský titul - ZaostřenoVM.com

Hokej Uherský Ostroh – HHK VM 2:5 (1:3, 0:1, 1:1)

Góly a asistence: 3. Antonovič (Nevídal, Neuwirth), 56. Červínek (Stránský, Rauš), – 5. Dostál (Křenek), 18. Roupec (Dostál), 19. Bula (Kudláček), 35. Roupec (Střecha F., Kochánek), 58. Dostál (Ambrož, Vlašín)
Sestava Hokej Uherský Ostroh: Valúch (Luner) – Nevídal, Heča, Červínek, Rapant, Kučera, Zahradný, Antonovič, Mika, Neuwirth, Galuška L., Galuška V., Ťok, Rauš, Tóth, Stránský, Beneš, Šlapák, Flora, Vaněček
Sestava HHK Velké Meziříčí: Brož (Štourač) – Vlašín, Šerý, Ambrož, Burian V., Kochánek, Vondráček, Pálka – Křenek, Dostál, Sobotka – Krča, Bula, Kudláček – Střecha F., Roupec, Maštera – Chlubna
Rozhodčí: Smilek – Kučera, Janiš
Delegát utkání: Šimčík Tomáš
Vyloučení: 7:11
Využití: 2:0
V oslabení: 0:0
Střely na branku: 27:16 (7:11, 12:3, 8:2)
Diváci: 695

V sobotu se odehrálo v Uherském Ostrohu druhé finálové utkání, na které přijelo podpořit první tým HHK na 50 fanoušků z Velkého Meziříčí.

Vstup do utkání vyšel lépe domácím hráčům. Pomohla tomu i rychlá přesilovka domácích, ve které se poprvé prosadili a ujali se vedení. Tato branka zdravě nakopla naše hráče. Postupně stupňovali tlak na soupeře a v páté minutě přišlo vyrovnání. Po přihrávce Davida Křenka vstřelil vyrovnávací gól Lukáš Sobotka. Drtivý tlak přinesl další dva slepené góly v závěru první třetiny. Nejprve dostal náš tým do vedení Jirka Roupec, kterému nahrál Lukáš Dostál – 1:2. Za minutu se dostal před branku z pravé strany, Honza Bula, který střelou pod víko překonal Valúcha v domácí svatyni. Asistenci na třetí gól HHK si připsal Jirka Kudláček – 1:3. Tímto velmi příznivým stavem pro náš tým skončila první perioda.

Druhá část přinesla několik šancí na obou stranách. Ve 30. minutě se v oslabení dostal do úniku Lukáš Sobotka, který nepřekonal připraveného golmana domácích. Jediný gól ve druhé třetině viděli diváci ve 35. minutě, kdy se po přihrávce Tomáše Kochánka dostali do přečíslení Filip Střecha a Martin Roupec. Posledně jmenovaný, zpracoval na modré lajně přihrávku a střelou nad lapačku nedal Valúchovi žádnou šanci – 1:4. Za minutu se do vyložené šance dostali domácí. Vyslaný projektil orazítkoval pravou tyč naší svatyně.

Ve třetí třetině viděli diváci dva góly, po jednom na každé straně. V 54. minutě vstřelil pátý gól HHK Lukáš Dostál, asistenci si připsali Petr Vlašín a Pavel Ambrož – 1:5. Konečnou podobu výsledku dali v 56. minutě domácí, kteří využili druhou přesilovou hru a snížili nepříznivý stav – 2:5. V závěru utkání drželi naši hráči kotouč pod kontrolou a za skandování fanoušků MISTŘI odpočítávali poslední vteřiny finále. Po závěrečné siréně propukla na ledě, střídačce a v sektoru hostí velká radost. Velké poděkování patří celému týmu za zodpovědný výkon, který podpořil výborným výkonem brankář Honza Brož.

Po utkání převzal kapitán mužstva Michal Krča z rukou sekretáře krajského svazu Jihomoravského kraje Vítězslava Sklenáře pohár pro vítěze krajské ligy. Poté již vypukla obrovská velkomeziříčská radost. HOŠI DĚKUJEM!!!!!!

Autor: Jaroslav Juda – HHK Velké Meziříčí