Po vyrovnaném boji berou házenkáři oba body

Po vyrovnaném boji berou házenkáři oba body - ZaostřenoVM.com

Sobota – 19. března 2016
2. liga mužů Morava Jih – 16. kolo
TJ Sokol Velké Meziříčí – Legata Hustopeče 23:20 (9:10)

Soupeř z vinařského kraje přicestoval na naši palubovku v roli favorita. Tu také potvrzoval od samého začátku utkání, kdy se ihned v úvodu dostal do mírného gólového trháku 1:3. Díky trpělivé obranné práci celého družstva a výborně chytajícímu brankáři Liboru Kotíkovi se podařilo skóre otočit a dostat se v utkání do vedení 6:4. Od těchto momentů se rozehrála na palubovce „šachová partie“, kdy se obě družstva střídala ve vedení. Rozhodujícím faktorem byla výborná práce Jakuba Bezděka v obranné činnosti, kdy byl určen k bránění hostujícího střelce Jahody. Pokyny narušovat rozehrávku Hustopečí se dařily plnit a tým v těchto momentech odváděl skvělou práci. V závěru prvního poločasu se hosté opět dostali do mírného vedení 9:10.

Vstup do druhé půle byl opět velmi vyrovnaný. Ve 40. minutě jsme přenesli jednobrankové vedení (14:13) na naši stranu. A to díky několika přesným zásahům Davida Kubiše, který navíc odváděl výbornou práci i v obraně. Soupeř ale dokázal hned odpověď. V rozmezí 40 – 45. minutou se mu podařilo vsítit pět gólů a otočit opět vedení na svou stranu 15:18. V brance dostal prostor Ondřej Poul, a ten branku doslova zavřel.  Předváděl výborné zákroky, kdy zlikvidoval několik těžkých střel a do konce utkání obdržel pouze 2 góly! To hrálo důležitou roli v konečném zúčtování. V 52. minutě se podařilo skóre srovnat na 20:20 a vzápětí ještě navýšit vedení. V posledních minutách to již byl taktický souboj, jak vedení neztratit, což se nakonec před slušnou diváckou kulisou podařilo. I přes infarktový závěr jsme se mohli radovat ze zisku plného počtu bodů.

Celé družstvo je potřeba pochválit za zodpovědný přístup k utkání. A právě díky tomuto přístupu můžeme krok po kroku směřovat k záchraně v lize.

Po velikonoční pauze nás čeká nepříjemný zápas v Tišnově, který značně posílil kádr o extraligové hráče z nedalekého KP Brna. Tišnov v jarní části na domácí půdě ještě body neztratil a naší snahou bude tuto sérii překazit. Utkání se hraje 3. dubna od 17 hodin v Tišnově a věříme i v podporu našich příznivců.

7m hody 0/0:3/1, vyloučení 3:2, diváků 196

Sled branek: 1:3, 6:4, 9:10, 13:12, 15:18, 18:18, 20:20, 23:20

Sestava a branky: Ondřej Poul, Libor Kotík – Roman Matušík (6), Vítězslav Večeřa (5), Pavol Živčic (3), David Kubiš (3), Pavel Strašák (3), Jan Lečbych (2), Jakub Bezděk (1), Miloš Necid, Filip Macoun, Petr Babáček, Jiří Kaštan, trenér Martin Janíček, asistent trenéra Ladislav Šidlo

Autor: Martin Janíček