Úspěšný běžecký víkend

20.3.2016, 21:27 // Rubrika: Sport
Úspěšný běžecký víkend - ZaostřenoVM.com

První jarní víkend byl pro mladé atlety ze Sokola Velké Meziříčí naplněn dvěma přespolními běhy.

V sobotu početná výprava vyrazila do Třebíče na Běh Lorenzovými sady. Tento běh je nejstarším přespolním během na Moravě a letošní ročník přivítal celkem 178 běžců ze širokého okolí. Jedenáct z nich byli reprezentanti našeho Sokola. Nejmenší byl dvouletý Jaroušek Caha, který absolvoval nesoutěžní běh pro malé sportovce. Další běžci obsadili ve svých kategoriích tato pořadí: Bednářová Nikola 9., Harvey Dana 13., Homolová Nikola 20., Harvey Oliver 4., Podrábský Jan 10., Kovalčík Jakub 4., Kubíček Jan 5. a Březka Ivo 8. Na stupně vítězů se postavili Jůlie Ráčková, která v kategorii žen vybojovala stříbrný pohár a nejlepší výsledek dosáhl favorit kategorie mladších žáků Petr Vokoun, který nad hlavu zvedl zlatý pohár vítěze. Společná všem byla snaha o co nejlepší výsledek a radost z dosažených umístění.

Neděle patřila tradičnímu běhu Blátivý Kameňák. Zde nás reprezentovali dva zástupci, a to Jan Kubíček a Petr Vokoun, kteří se tentokrát setkali v jedné kategorii. Absolvovali trať dlouhou 1 600 m a o pořadí rozhodl až závěrečný finiš. Honza si na krk pověsil stříbrnou medaili a Peťa bronzovou. Z bedny měli oba radost, neboť se prosadili v ostré konkurenci místních borců z triatlonového oddílu.

Autor: Dr. Miloš Vokoun