Mladší žáci obsadili na turnaji Continental Cup v Jičíně sedmé místo

18.3.2016, 17:05 // Rubrika: Sport
Mladší žáci obsadili na turnaji Continental Cup v Jičíně sedmé místo - ZaostřenoVM.com

Ve dnech 12. – 13. března 2016 se zúčastnili mladší žáci házené kvalitního dvoudenního turnaje v Jičíně s názvem Continental Cup.

Na turnaji se představilo 12 týmů. Ty byly rozděleny do dvou základních skupin po šesti a hráli každý s každým 1×20 minut.
Naše družstvo si v sobotním programu nejprve po dobrém výkonu poradilo s týmem HK Slavia VŠ Plzeň, poté jsme v pěkném utkání podlehli celku HK Baník Most, kdy nás trápila koncovka a nedokázali jsme se vyrovnat na obraně s herně vyspělejším soupeřem. V posledním zápase prvního hracího dne jsme schytali až ostudný debakl od domácího HBC Continental Jičín „A“, kdy se nám nedařilo vůbec nic a většina hráčů byla duchem ještě asi na obědě. Večer jsme mohli shlédnout napínavé utkání Extraligy mužů mezi domácím Jičínem a Frýdkem-Místkem.

Nedělní program pro nás začal utkáním proti celku Házená Mělník. Bohužel v tomto zápase se dokázal více prosadit pouze Filip Mička, ostatní hráči se spíše trápili, a jelikož obrana měla zrovna den otevřených dveří, nemohlo utkání skončit jinak, než naší vysokou porážkou. V posledním utkání skupiny jsme narazili na družstvo ELP Jablonec n/N a ke čtvrtému místu ve skupině nám stačila i remíza. To se nakonec po překvapivě vyrovnaném průběhu zápasu podařilo.
V utkání o konečné sedmé místo na turnaji jsme se střetli se čtvrtým celkem druhé skupiny Jíčínem „B“, za který nastupují především hráči ročníku 2004. V pěkném a pohodovém zápase se nám podařilo zvítězit a obsadili jsme tak konečné sedmé místo.
Turnaj byl velmi dobrou prověrkou před začátkem jarní části Ligy Vysočiny a ukázal nám, na čem musíme v tréninku zapracovat. Samozřejmě proti více trénovaným celkům, které se umístili před námi, zatím ztrácíme hlavně v rychlém přechodu do útoku, herní vyzrálosti a v sebevědomí. To se snad časem zlepší.

Teď již čeká mladší žáky poslední přípravný turnaj, a to hned jeden z největších na světě velikonoční Prague Handball Cup. Tímto jim přejeme ať si turnaj co nejvíce užijí a načerpají mnoho nových házenkářských zkušeností.

Výsledky: 

TJ Sokol Velké Meziříčí – HK Slavia VŠ Plzeň 12:4
TJ Sokol Velké Meziříčí – HK Baník Most 7:12
TJ Sokol Velké Meziříčí – HBC Continental Jičín „A“ 1:14
TJ Sokol Velké Meziříčí – Házená Mělník 8:15
TJ Sokol Velké Meziříčí – ELP Jablonec n/N 7:7
TJ Sokol Velké Meziříčí – HBC Continental Jičín „B“


Hráli:
 Milan Krejčí, Filip Mička, Lukáš Dobejval, Tomáš Kučera, Alex Kuřátko, Radek Navrátil, Martin Chalupa, Jakub Russ, Lukáš Dobrovolný, Jakub Mach, Adam Horký, Jakub Strýček, Jakub Borkovec. Trenéři: David Stoklasa, Pavol Živčic.

Pořadí turnaje:

 1. Dukla Praha 6
 2. HBC Continental Jičín „A“
 3. SK Velká Bystřice
 4. HK Baník Most
 5. Liberec Handball
 6. Házená Mělník
 7. TJ Sokol Velké Meziříčí
 8. HBC Continental Jičín „B“
 9. HK Slavia VŠ Plzeň
 10. TJ Sparta Kutná Hora
 11. ELP Jablonec nad Nisou
 12. Jiskra Zruč nad Sázavou
Autor: David Stoklasa
Foto: David Stoklasa
Štítky:

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Vložené komentáře vyjadřují názor čtenářů a Zostřeno VM za ně nenese žádnou odpovědnost. Komentáře reklamní, urážlivé, vulgární či jinak nevhodné mohou být redakcí smazány. Zaostřeno VM může kdykoliv diskuzi k článku vypnout.

Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla