První mužstvo HHK zvítězilo v prvním finálovém utkání

17.3.2016, 15:42 // Rubrika: Sport

HHK VM – Hokej Uherský Ostroh 4:3 (2:1, 0:2, 2:0)

Góly a asistence: 8. Křenek (Sobotka, Dostál), 17. Bula (Krča, Kudláček), 56. Sobotka (Šerý), 57. Roupec (Sobotka) – 18. Mika (Ťok, Záhradný), 26. Ťok (Heča), 34. Heča (Ťok)
Sestava HHK Velké Meziříčí: Brož (Štourač) – Vlašín, Šerý, Ambrož, Burian V., Kochánek, Vondráček, Pálka – Křenek, Dostál, Sobotka – Krča, Bula, Kudláček – Střecha F., Roupec, Maštera – Štěpánek, Chlubna
Sestava Hokej Uherský Ostroh: Valúch (Luner) – Nevídal, Heča, Červínek, Kučera, Zahradný, Neuwirth, Mika, Antonovič, Galuška L., Galuška V., Ťok, Rauš, Stránský, Flora, Šlapák, Toth
Rozhodčí: Antonín – Král, Procházka
Vyloučení: 7:6
Využití: 1:1
V oslabení: 0:0
Střely na branku: 25:28 (10:10, 9:12, 6:6)
Diváci: 506

Ve středu večer začala na našem zimním stadionu dlouho očekávaná finálová série. Obě mužstva nastoupila v téměř nejsilnějších sestavách. Našim trenérům chybí pouze Martin Pejchal, který je pracovně v zahraničí.

Od úvodního buly, které slavnostně vhodila úspěšná velkomeziříčská lyžařka Veronika Čamková, se hrál velmi rychlý kombinační hokej. Na obou stranách se v průběhu utkání několikrát blýskli oba gólmani. S přibývajícím časem se hrálo velmi tvrdě. Několikrát došlo k osobním soubojům v brankovištích, ty často trestal pozorný hlavní rozhodčí Antonín. K první změně stavu došlo v polovině 8. minuty, kdy se prosadila první útočná formace HHK. V přesilové hře se usadili naši hráči v útočném pásmu a po přihrávce Lukášů Sobotky a Dostála se prosadil David Křenek – 1:0. Navýšení stavu přišlo v druhé polovině 17. minuty, kdy po přihrávce Jirky Kudláčka a Michala Krči našel Honza Bula prostor mezi tyčkou a bruslí golmana Valúcha – 2:0. Z radostného opojení se domácí tým radoval pouze 20 vteřin. To poprvé v utkání míří do černého ostrožští – 2:1.

Ve druhé třetině to byli hosté, kteří tvrdili muziku. Po většinu prostřední části tahal náš tým za kratší konec provazu. Soupeř se z tlaku dvakrát prosadil a otočil průběžný stav ve svůj prospěch. Nutno podotknout, že jsme soupeře do hry dostali několika zbytečnými vyloučeními, která mužstvo stála velmi mnoho sil.

Na začátku třetí periody přišlo další vyloučení. Přesilovou hru hosté nevyužili. Postupně se náš tým dostával do tlaku, který vedl k vyrovnávací brance. V 56. minutě se po střele Kamila Šerého dostal ke kotouči Lukáš Sobotka, který propálil Valúcha – 3:3. Další gól na sebe nenechal dlouho čekat. Po necelé minutě strhává vedení na naši stranu Jirka Roupec. Asistenci a třetí bod v utkání si připsal Lukáš Sobotka. V 59. minutě si trenér Uherského Ostrohu vzal oddechový čas. Hosté poté zkusili hru se šesti hráči v poli. Ostrožští se usadili v našem obraném pásmu a z tlaku vyslali na naši svatyni několik střel, které s jistotou zneškodnil ve výborné formě chytající Honza Brož. Na konci se podařilo našim hráčům dostat kotouč do středního pásma, to již zaplněný stadion odpočítával poslední vteřiny prvního finálového utkání.

Po heroickém výkonu obou finálových soupeřů se štěstíčko naklonilo na naši stranu. Teď se finálová série přesune do Uherského Ostrohu, kde bude na pořadu druhé finálové utkání.

Program mužů na tento týden:

•  2. utkání finále play off:
    Sobota 19.03.2016 Hokej Uherský Ostroh – HHK Velké Meziříčí, začátek utkání v 17.00 hod. (zimní stadion Uherský Ostroh)
  •  Případné 3. utkání finále play off:
    Neděle 20.03.2016 HHK Velké Meziříčí – Hokej Uherský Ostroh, začátek utkání v 17.30 hod. (zimní stadion Velké Meziříčí)