Česko na hodinu zhasne, aby se připojilo k ochraně klimatu. Chystá se Hodina Země

15.3.2016, 20:49 // Rubrika: Zprávy
Česko na hodinu zhasne, aby se připojilo k ochraně klimatu. Chystá se Hodina Země - ZaostřenoVM.com

Večer 19. března od 20.30 do 21.30 se ponoří do tmy stovky českých měst, památek, firem a domácností, které se hlásí k akci Hodina Země. Ta symbolicky spojuje obyvatele celého světa, kteří chtějí vyjádřit, že si nejen uvědomují, jak velký problém změna klimatu představuje, ale že se chtějí na jeho řešení aktivně podílet.

Na začátku března se k Hodině Země hlásí už více než 60 obcí. Zhasne například jeden ze symbolů Ostravy, radniční věž na Prokešově náměstí, nasvícení radnice a osvětlení chrámu sv. Bartoloměje v Kolíně, chrám sv. Barbory v Kutné Hoře či Národní dům v Prostějově. Vedle obcí se k hodině po tmě přidávají soukromé firmy jako jsou hotely, restaurace a kavárny, které nabídnou svým hostům romantický večer při svíčkách.

„Symbolickým zhasnutím dáváme najevo, že o velkém problému, kterým je změna klimatu, nejen víme, ale že se na jeho řešení chceme aktivně podílet,“ vysvětluje důvody pořádání akce Hodina Země Yvonna Gaillyová, ředitelka Ekologického institutu Veronica.

Připojí se k této celosvětové kampani i naše město? Pro Zaostřeno VM starosta Velkého Meziříčí Ing. Radovan Necid sdělil „Chceme to promyslet a zvážit a přidat se asi příští rok.“

Celosvětová akce chce připomenout, že k odvrácení nejhorších dopadů změny klimatu musí svým dílem přispět všichni.

Loňský rok byl zatím nejteplejším zaznamenaným rokem v historii. Byl to ale také rok, kdy se země celého světa společně domluvily na ochraně klimatu na historickém setkání v Paříži. „Svět se už na ochraně klimatu dohodl, teď je čas, abychom začali i u nás. To znamená šetřit s energiemi, více využívat obnovitelné zdroje a skončit s pálením fosilních paliv, které ke změně klimatu přispívají nejvíce,“ říká Hugo Charvát z Centra pro dopravu a energetiku.

Nezávislý zpravodajský portál Zaostřeno VM se k této kampani také připojuje a od 20.30 Zaostřeno VM „zhasne“ svoji zelenou barvu.

Autor: tisková zpráva Hodina Země a Matěj Měrtl
Ilustrační foto

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Vložené komentáře vyjadřují názor čtenářů a Zostřeno VM za ně nenese žádnou odpovědnost. Komentáře reklamní, urážlivé, vulgární či jinak nevhodné mohou být redakcí smazány. Zaostřeno VM může kdykoliv diskuzi k článku vypnout.

Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla