Dorost v přestřelce se Sokolnicemi vyšel na prázdno - ZaostřenoVM.com

Neděle 13. března 2016
2. liga starší dorost Morava – 15. kolo
TJ Sokol Sokolnice – TJ Sokol Velké Meziříčí 35:33 (18:17)

Dorostenci v rámci 15. kola zajížděli na palubovku posledního celku druholigové tabulky, a to do Sokolnic. Naše sestava byla opět bez opor, které hostují v Zubří, a nyní hrají Mistrovství světa středních škol ve Francii. Čekala se tak velká bitva. Na klucích byla od začátku vidět odhodlanost a touha po vítězství. Vstup do utkání nám sice díky neproměněným šancím nevyšel (8:2). Nicméně po oddechovém čase jsme se zvedli a začali jsme stahovat. Za stavu 9:6 se bohužel zranil rozehrávač Tomáš Stupka. Kluky to ovšem semklo a o pár minut později bylo vyrovnáno. V útoku to na sebe bral Kamil Babáček s Filipem Macounem. Bohužel individuální chyby v obraně znamenaly poločasové vedení Sokolnic 18:17.

V druhé půli jsme opět dotahovali náskok soupeře. Rozstřílel se také Tomáš Frejlich s Tomášem Pažourkem a ve 22. minutě to bylo 30:30. Následně jsme neproměnili 7m hod a šance z křídel, díky čemuž soupeř odskočil na konečných 35:33.

Hráčům se nedá upřít bojovnost a nasazení, ale chyběla nám herní kvalita a větší trpělivost v klíčových okamžicích.

Doufejme, že se z této porážky rychle oklepeme, protože v příštím kole hostíme první Kopřivnici.

7m hody 2/2:2/1, vyloučení 3:2, diváků 32

Sled branek: 4:2, 9:3, 12:11, 15:14, 18:17, 23:19, 26:23, 29:27, 30:30, 35:33

Sestava a branky: František Kratochvíl – Kamil Babáček (8), Tomáš Frejlich (6), Filip Macoun (5), Martin Fiala (4), Tomáš Pažourek (4), Tomáš Stupka (2), Buchta Dominik, trenér Ladislav Šidlo, vedoucí družstva Kácal Petr.

Autor: Ladislav Šidlo