Další prohra odsunula házenkáře do spodní části druholigové tabulky

14.3.2016, 19:16 // Rubrika: Sport
Další prohra odsunula házenkáře do spodní části druholigové tabulky - ZaostřenoVM.com

Sobota 12. března 2016
2. liga muži Morava Jih – 15. kolo
TJ FS Napajedla – TJ Sokol Velké Meziříčí 28:25 (11:12)

Povinnost bodovat se nepodařila. Úvod zápasu poznamenala řada nepřesných výroků rozhodčích a přísných vyloučení na naší straně, kdy jsme do 10. minuty hráli hned třikrát v početní nevýhodě! Domácí si vypracovali náskok 5:1, ale díky aktivní obranné hře se podařilo náskok snížit a do přestávky dokonce vývoj utkání otočit v náš prospěch. V těchto momentech jsme přebírali otěže zápasu a domácí jenom těžko odolávali naším útokům.

O poločasové přestávce jsme především upozorňovali Víťu Večeřu na moment, kdy již obdržel dva dvoubmitové tresty a reálně hrozila následná diskvalifikace. A přesně to se událo ihned po začátku druhého poločasu, kdy v první minutě došlo ke zbytečnému ataku na domácího hráče. Následovalo třetí velice přísné vyloučení pro Večeřu. Navíc po následném odchodu neunesl nervy na uzdě a za nesportovní chování obdržel další trest. Tento moment se velice výrazně podepsal na dalším vývoji utkání, kdy domácí otočili zápas ve svůj prospěch z 11:13 na 18:14. Díky tomu, že domácím docházely síly, jsme v závěru ještě utkání zdramatizovali, leč na zisk bodu to již nestačilo.

Další zbytečně ztracené body nás sráží na dno ligové tabulky a nyní musíme získat body se silnými celky, které hostíme na domácí palubovce. První příležitost budeme mít již tuto sobotu 19. března v 17.00, proti celku z Hustopečí. Již si nemůžeme dovolit žádné zaváhání.

7m hody 2/0:4/3, vyloučení 4:6, diváků 50

Sled branek: 5:1, 7:6, 9:10, 11:12, 17:13, 21:16, 25:23, 28:25

Sestava a branky: Ondřej Poul, Libor Kotík –  Roman Matušík (9), Jiří Kaštan (4/2), Miloš Necid (4), Pavol Živčic (3), Jan Lečbych (2/1), David Kubiš (2), Tomáš Stupka (1), Martin Fiala (1), Tomáš Frejlich, Filip Macoun, Petr Babáček, Vítězslav Večera, trenér Martin Janíček.

Autor: Martin Janíček