14.3.2016, 11:54 // Rubrika: Sport
HHK porazil i ve druhém utkání Boskovickou Minervu a postoupil do finále krajské ligy - ZaostřenoVM.com

HHK VM – SK Minerva Boskovice 6:5 (2:3, 0:1, 4:1)

Góly a asistence: 1. Krča (Bula, Ambrož), 13. Křenek (Dostál, Šerý), 41. Křenek (Vlašín, Dostál), 43. Sobotka (Křenek, Vlašín), 45. Roupec (Střecha), 58. Křenek (Dostál, Sobotka) – 8. Maksa (Pelikán), 12. Lysoň (Popolanský, Sekanina), 18. Sekanina (Lysoň), 30. Sekanina (Tůma, Lysoň), 55. Hnilička (Kárný)
Sestava HHK Velké Meziříčí: Štourač (od 21. minuty Wolf) Vlašín, Šerý, Ambrož, Burian V., Kochánek, Vondráček, Pálka – Křenek, Dostál, Sobotka – Krča, Bula, Kudláček – Střecha F., Roupec, Maštera – Štěpánek, Chlubna
Sestava SK Minerva Boskovice: Chvátal (Vrba) – Fabiánek, Surý A., Honzek, Maksa, Dufek, Surý Z., Klimeš, Lysoň, Václavík, Sekanina, Hnilička, Popolanský, Karný, Hrazdil, Matouš, Pelikán, Tůma
Rozhodčí: Lerch – Maršálek, Vašíček
Vyloučení: 2:7
Navíc: Pelikán (BOS) 10 min. OT. za nesportovní chování
Využití: 2:0
V oslabení: 0:1
Střely na branku: 33:31 (15:13, 5:14 13:4)
Diváci: 556

Druhé semifinálové utkání bylo na programu v sobotu a přesunulo se do Velkého Meziříčí. Trenéři Vondráček a Horký měli k dispozici kompletní sestavu. Boskovický trenér Světlík postrádal zkušeného útočníka Fadrného.

Začátek utkání přinesl bleskovou branku. Ve 39. vteřině utkání se po přihrávce Pavla Ambrože dostal s kotoučem za Chvátalovu branku Honza Bula, který zpětnou přihrávkou do protipohybu golmana nahrál Michalu Krčovi, který vstřelil gól do odkryté branky – 1:0. Soupeře tato rychlá branka vůbec nevykolejila. Na začátku osmé minuty hosté vyrovnali – 1:1. Do vedení se hosté dostali v polovině 12. minuty – 1:2. První vyloučení utkání přišlo ve 13. minutě, kdy putoval na trestnou lavici Popolanský. Nabídnutou přesilovku po necelých 30 vteřinách zužitkovala první formace HHK. Po přihrávce Kamila Šerého a Lukáše Dostála se prosadil rychlou střelou zápěstím David Křenek – 2:2. Nerozhodný stav na světelné tabuli vydržel do 18. minuty, kdy se do vedení opět dostali boskovičtí – 2:3. Tímto stavem také skončila první část.

Do druhé třetiny nasadili trenéři do naší branky Adama Wolfa, který se ve druhé třetině pořádně zapotil. Během prostřední třetiny na naši branku vyslali hráči Minervy celkem 14 střel. Ale postupně: Úvod druhé části přinesl velmi spornou situaci. Po závaru před brankou hostí se dostal kotouč do branky, která byla následně posunuta. Hlavní rozhodčí po poradě s čárovými vyrovnávací gól neuznal. Druhý sporný moment přišel opět v prostřední části. Po jedné z mála vyložených šancí skončil jeden z našich hráčů po zásahu hráče hostí v brankovišti. Hlavní rozhodčí nechal hru běžet dál, bez přerušení hry pro postavení hráče v brankovišti. Po odraženém kotouči na našeho obránce přišla střela do branky, kde ještě ležel náš hráč. Poté co kotouč přešel za brankovou čáru, hlavní rozhodčí gól neuznal. V polovině utkání hráči Boskovic vstřelili čtvrtý gól – 2:4. Tímto průběžným stavem také skončila druhá část.

Třetí perioda začala drtivým tlakem našeho mužstva. Po 40 vteřinách lovil golman Chvátal kotouč ze své sítě. Po přihrávce Lukáše Dostála a Petra Vlašína se prosazuje opět David Křenek – 3:4. Za následující dvě minuty je vyrovnáno. Po přihrávkách Petra Vlašína a Davida Křenka srovnává stav Lukáš Sobotka – 4:4. Dokonalý obrat přichází ve 45. minutě, kdy Filip Střecha vyváží kotouč po pravé straně do útočného pásma. Z levé strany dojíždí před branku soupeře Jirka Roupec, který dostal do jízdy milimetrovou přihrávku. Doražená střela skončila za zády Chvátala – 5:4. Trenér Světlík si pod tíhou skutečností bere oddechový čas. V 55. minutě měl náš tým další přesilovou hru. V té se prosadili hráči Boskovic a srovnali stav – 5:5. Utkání směřovalo k prodloužení. Do konce chyběly tři minuty, když se do útočného pásma dostala první formace HHK. Po přihrávce Lukášů Dostála a Sobotky se prosadil třetím gólem v utkání David Křenek – 6:5. Závěrečný tlak hráčů hostí eliminovalo oslabení v poslední minutě.

Za bouřlivého skandování domácích fanoušků postoupilo první mužstvo HHK do finále krajské ligy.

Ve finále se HHK utká s týmem Hokej Uherský Ostroh, který ve dvou utkáních porazil Spartak Velkou Bíteš.

Výsledek druhého semifinálového utkání:
Hokej Uherský Ostroh – HC Spartak Velká Bíteš 3:2 (konečný stav série – 2:0 na zápasy)

Program mužů na tento týden:
1. utkání finále play off:
Středa 16.03.2016 HHK Velké Meziříčí – Hokej Uherský Ostroh, začátek utkání v 18.00 hod. (zimní stadion Velké Meziříčí)

2. utkání finále play off:
Sobota 19.03.2016 Hokej Uherský Ostroh – HHK Velké Meziříčí, začátek utkání v 17.00 hod. (zimní stadion Uherský Ostroh)

Případné 3. utkání finále play off:
Neděle 20.03.2016 HHK Velké Meziříčí – Hokej Uherský Ostroh, začátek utkání v 17.30 hod. (zimní stadion Velké Meziříčí)