První porážka žen se zrodila po herním kolapsu u soupeře z Vysočiny

13.3.2016, 20:52 // Rubrika: Sport
První porážka žen se zrodila po herním kolapsu u soupeře z Vysočiny - ZaostřenoVM.com

Sobota – 12. března 2016
1. liga žen – 16. kolo
TJ Jiskra Havlíčkův Brod – TJ Sokol Velké Meziříčí 28:22 (14:12)

Souboj dvou prvoligových celků z kraje vyšel mnohem lépe domácím z Havlíčkova Brodu. Naše házenkářky předvedly jasně nejhorší výkon za celé jaro a tak první porážka byla nasnadě.

Vstup byl od obou družstev rozpačitý. Domácí hráčky se herně trápily, ale naše ženy, kterým v tuto chvíli fungovala spolupráce obrana – brankař, toho nedokázaly využít a odskočit hned ze začátku na větší brankový rozdíl. Což se nakonec ukázalo jako jedna z příčin vysoké prohry. Postupem času jsme začaly dělat velké chyby, hlavně v útočné činnosti, což soupeřky nekompromisně trestaly rychlými brejky. V půlce poločasu jsme se ovšem zvedly a díky povedeným akcím vedly čtyřbrankovým rozdílem. Namísto, abychom tento náskok postupně navyšovaly, jsme totálně vyhořely. Špatná komunikace v obraně a střelecká bezmocnost umožnila soupeřkám vstřelit šest! branek v kuse a otočit skóre ve svůj prospěch 14:12.

V poločase zaznělo povzbuzení a jasné pokyny, které ovšem byly nerespektovány. V útoku jsme ztrácely jeden míč za druhým, a to buď nepřipravenou střelbou, nebo špatnými přihrávkami. V obraně si naše hráčky nerozuměly a soupeřky tak mohly v klidu navyšovat skóre. Druhý poločas byl z naší strany naprosto tragický, a proto jsme si z Havlíčkova Brodu odvážely první vysokou prohru 28:22.

Na tento výkon je třeba rychle zapomenout, oklepat se a zlepšenou tréninkovou docházkou se připravit na další utkání, které nás čeká v sobotu 2. dubna na naší palubovce proti pražským Vršovicím.

7m hody 5/5:1/4, vyloučení 4:4, diváků 41

Sled branek: 1:3, 4:6, 8:12, 14:12, 19:14, 22:16, 25:17, 26:20, 28:22

Sestava a branky: Jana Šidlová, Marcela Babáčková – Hana Hublová (4), Lucie Zbožínková (4/1), Iva Závišková (4), Jitka Plachetská (3), Kateřina Hegrová (3), Kateřina Studená (2), Denisa Hladíková (2), Diana Svobodová, Eliška Koudelová, Michaela Homolová, Renata Škrdlová, trenérka Radka Matušíková, vedoucí družstva Ing. Stanislav Tvarůžek

Autor: Jana Šidlová