První jarní běh na Vysočině „Běh na kopcích“

13.3.2016, 00:48 // Rubrika: Sport

Již čtvrtým rokem je první jarní běh na Vysočině „Běh na kopcích“, který pro příznivce běhání pořádají orientační běžci z Třebíče ve spolupráci se základní školou Na Kopcích. V sobotu 12. března se zde sešli velcí i malí přespolní běžci. Po zimní přípravě v tělocvičně si přišli otestovat svoji formu před nadcházející běžeckou sezónou. Připravené tratě měly délku od 200 m pro běžecký potěr až po 7900 m, kterou absolvovaly dospělé kategorie.

Ze Sokola Velké Meziříčí se ve startovní listině objevila dvě jména. Petr Vokoun a Jan Kubíček. Kluci měli před sebou 1 200 m dlouhou trať, která vedla jak po asfaltu, tak i v terénu. Každý ve své kategorii patřili k favoritům a jejich počínání bylo pozorně sledováno jejich soupeři. Oba zvolili dobrou taktiku a během celého běhu si kontrolovali čelo závodu. Peťa si svým pověstným trhákem v druhé polovině tratě vybudoval dostatečný náskok a pohodlně si doběhl pro svoje první letošní zlato.

Honza ve finiši nestačil dvěma soupeřům a obsadil tak krásné třetí místo.

Pro oba běžce byla pozice na „Bedně“ hezkou odměnou za poctivou zimní přípravu a také povzbuzením do dalších krosových i dráhových závodů.

Autor: Dr. Miloš Vokoun
Foto: Dr. Miloš Vokoun
Štítky:

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Vložené komentáře vyjadřují názor čtenářů a Zostřeno VM za ně nenese žádnou odpovědnost. Komentáře reklamní, urážlivé, vulgární či jinak nevhodné mohou být redakcí smazány. Zaostřeno VM může kdykoliv diskuzi k článku vypnout.

Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla