Mladší žáci na turnaji v Chrudimi třetí

11.3.2016, 19:26 // Rubrika: Sport
Mladší žáci na turnaji v Chrudimi třetí - ZaostřenoVM.com

V neděli 6. března se zúčastnili mladší žáci házené dalšího ze série přípravných turnajů. Tentokrát jsme zavítali do haly ve Slatiňanech, kde turnaj pořádal celek Sokola Chrudim.  Na turnaji startovalo celkem pět družstev a hrálo se systémem každý s každým. Hrací doba byla první poločas 12. minut a druhý poločas 15. minut. Náš oddíl tentokrát reprezentovali pouze hráči ročníku 2004, kteří hrají v této věkové kategorii prvním rokem.

V prvním zápase jsme se utkali s celkem Wendy Mělník. Soupeři jsme vzdorovali pouze krátce a celé utkání jsme se nedokázali vypořádat s aktivní vysunutou obranou a po zásluze odešli vysoko poraženi. Ve druhém utkání jsme opět vysoko prohráli s týmem Valašského Meziříčí. V obou zápasech jsme se bohužel nedokázali prosadit proti fyzicky a herně vyspělejším soupeřům. Škoda jen, že kluci v těchto utkáních zbytečně brzy přestali vzdorovat a utkání se jen dohrávalo. Určitě mají natrénováno dost na to, aby se i lepších soupeřů nezalekli a zápasy si více užili.

Naopak velmi dobrý výkon plný nasazení a chuti se ukázat předvedli naši hráči proti domácímu A týmu a po pěkném výkonu přesvědčivě vyhráli. V posledním zápase jsme se střetli s Chrudimí B, a případná výhra či remíza nám zajišťovala ještě třetí místo na turnaji. To se i díky velmi dobrým zákrokům Lukáše Derahy v brance povedlo, a po remíze kluci nakonec pohár za třetí místo získali.

K nejlepším našim hráčům patřili již zmíněný Lukáš Deraha, Jakub Russ, Navrátil Radek a Lukáš Dobrovolný.

Všichni kluci si dostatečně zahráli, a to byl hlavní cíl na tomto turnaji. Snad jim další nabyté zkušenosti pomůžou v házenkářském rozvoji a ještě větší tréninkové píli.

Zápasy:

Velké Meziříčí – Wendy Mělník 5:20
Velké Meziříčí – Valašské Meziříčí 5:24
Velké Meziříčí – Chrudim A 10:5
Velké Meziříčí – Chrudim B 7:7

Pořadí turnaje:

  1. Wendy Mělník
  2. Valašské Meziříčí
  3. TJ Sokol Velké Meziříčí
  4. Sokol Chrudim A
  5. Sokol Chrudim B

Hráli: Deraha Lukáš, Dobrovolný Lukáš (7), Navrátil Radek (7), Russ Jakub (4), Chalupa Martin (3), Horký Adam (3), Rosa Tomáš (2), Požár Jaroslav (1), Požár Marek (1), Trifanov Matěj, Kocourek Radim, Konvalinka Martin, Strýček Jakub.

Autor: David Stoklasa
Foto: David Stoklasa
Štítky:

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Vložené komentáře vyjadřují názor čtenářů a Zostřeno VM za ně nenese žádnou odpovědnost. Komentáře reklamní, urážlivé, vulgární či jinak nevhodné mohou být redakcí smazány. Zaostřeno VM může kdykoliv diskuzi k článku vypnout.

Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla