První mužstvo HHK porazilo v prvním utkání semifinále Boskovickou Minervu

10.3.2016, 20:38 // Rubrika: Sport
První mužstvo HHK porazilo v prvním utkání semifinále Boskovickou Minervu - ZaostřenoVM.com

SK Minerva Boskovice – HHK VM 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)

Góly a asistence: 31. Dostál (Šerý, Sobotka)
Sestava SK Minerva Boskovice: Chvátal (Vrba) – Fabiánek, Surý A., Lysoň, Honzek, Maksa, Dufek, Václavík, Sekanina, Surý Z., Hnilička, Fadrný, Popolanský, Karný, Hrazdil, Klimeš, Matouš, Pelikán, Tůma
Sestava HHK Velké Meziříčí: Štourač (Svoboda) – Vlašín, Šerý, Ambrož, Burian, Kochánek, Pálka – Křenek, Dostál, Sobotka – Krča, Bula, Kudláček – Střecha F., Roupec, Maštera – Chlubna
Vyloučení: 7:6
Využití: 0:0
V oslabení: 0:0
Střely: 17:32 (3:9, 5:10, 9:13)
Diváci: 215

První utkání semifinále KL začalo na ledě lépe postaveného mužstva po základní části a tím byl tým Minervy Boskovice. V základní a nadstavbové části se semifináloví soupeři utkali o mistrovské body celkem čtyřikrát. Z toho HHK získalo tři vítězství a v posledním utkání si připsal výhru náš soupeř.

První utkání se neslo ve znamení zabezpečených obran s nebezpečnými útoky na jedné i druhé straně. První šanci měli naši hráči při krátké dvojnásobné přesilovce v polovině utkání, která první gól utkání nepřinesla. Druhá polovina první části přinesla dvojnásobnou přesilovku také domácím. Stejně jako v prvním případě se průběžný stav neměnil. První třetina tak skončila bezbrankovou remízou.

Střeleckou převahu z první třetiny chtěl v té druhé první tým HHK zužitkovat ve vedoucí gól. Do první tutovky utkání se ve 24. minutě dostal Lukáš Sobotka, kterého do samostatného nájezdu vyslal milimetrovou přihrávkou David Křenek. Přestože měl útočník první formace dostatek času na zakončení, bekhendovou střelou Chvátala v brance nepřekonal. V polovině utkání přišla jediná branka utkání. Po závaru v útočném pásmu se ke kotouči dostal Lukáš Sobotka, který křížem přihrál na obránce Kamila Šerého. Ten přízemní střelou našel před brankou Lukáše Dostála, který protečoval projektil mezi betony domácího golmana – 0:1. Za následující dvě minuty se do dělovky domácího útočníka obětavě položil Pavel Ambrož. Tímto zákrokem si náš obránce vysloužil potlesk početného velkomeziříčského publika. Ti zaplnili téměř celý sektor pro hosty. Poslední vyložená šance druhé třetiny byla k vidění ve 39. minutě, kdy se do samostatného nájezdu dostal David Křenek. První střelu zápěstím golman domácích vyrazil před sebe. Pohotová Davidova dorážka skončila na pravé tyčce. Druhá část tak končí naší střeleckou převahou a jednobrankovým vedením.

Ve třetí části se dostávají domácí do tlaku. Střelecké šance úspěšně blokují naši obránci. V případě, že kotouč projde za jejich záda, je na svém místě jistými zákroky sršící Jirka Štourač. V 56. minutě se při souboji u mantinelu povolila konstrukce, ve které je umístěno tvrzené sklo. Nucenou přestávku obě mužstva využila k nabrání sil do závěrečných minut. 70 vteřin před koncem třetiny si bere domácí trenér Světlík oddechový čas. Poté se vhazuje ve středním pásmu. Domácí se dostali do útočného pásma a posledním 47 vteřin hráli bez brankáře. Po závaru v našem pásmu se kotouč dostal do středního pásma. Poslední vteřiny měli naši hráči kotouč pod kontrolou a zaslouženě dovedli utkání do vítězného konce.

HHK se v semifinálové sérii ujal vedení 1:0 na utkání. Série se tak přesouvá na zimní stadion do Velkého Meziříčí, kde se bude hrát v sobotu od 17.30 hod. odvetné utkání.

Výsledek druhého semifinálového utkání: HC Spartak Velká Bíteš – Hokej Uherský Ostroh 3:6

Program mužů na tento týden:

• 2. utkání semifinále play off: Sobota 12.03.2016 HHK Velké Meziříčí – SK Minerva Boskovice, začátek utkání v 17.30 hod. (zimní stadion Velké Meziříčí)
  • Případné 3. utkání semifinále play off: Neděle 13.03.2016 SK Minerva Boskovice – HHK Velké Meziříčí, začátek utkání v 17.00 hod. (zimní stadion Boskovice)
Autor: Jaroslav Juda – HHK VM