Historický úspěch volejbalových kadetů

8.3.2016, 18:30 // Rubrika: Sport

Extraliga kadetů je pro letošní sezónu již minulostí. My nemáme tak bohatou historii v této kategorii jako juniorský tým. Zatímco junioři hrají extraligu 16 let nepřetržitě, kadet zažili sezóny, kdy se hrála a neuhrála baráž. Pouze jednou v roce 2005 skončila parta kolem Baráka, Málka a dalších na čtvrtém místě. To se však hrála jen dlouhodobá část a nebylo žádné play off. Letošní třetí příčka po turnajích a konečné čtvrté místo po play off je nejlepším umístěním v historii velkomeziříčského volejbalu. Základem úspěchu byla, jak již bylo řečeno, dlouhodobá část. Tři účasti v elitní pětce ze čtyř možných je úspěch, který nás zařadil po bok takových klubů jako Praha, Příbram nebo Ostrava. Vždyť i sběratel titulů v minulosti Volejbal Brno letos neuspěl a skončil na konečném desátém místě.

Finálový turnaj se uskutečnil od 3. do 6. března ve Frýdku-Místku zápasy ve skupinách. Naši začali excelentně. Nejprve porazili ve čtvrtek České Budějovice 3:1 a hned následující den i Sokol Brno 3:2. (Sokol Brno je nový městský konkurent Volejbalu Brno sestavený především z hráčů zabývajících se beachvolejbalem a které vede bývalý úspěšný reprezentant Milan Džavoronok)  Tím jsme rozhodli o našem postupu mezi elitní čtyřku. Čekal nás souboj o první místo ve skupině s Příbramí. Na ni jsme nestačili a prohráli 1:3.

V sobotu 5. 3. byla na pořadu všechna semifinále jak o 1. – 4. místo tak i o 5. – 8. místo. My nastoupili proti největšímu favoritu ČZU Praha. Po tuhém boji jsme nakonec přeci jen prohráli 1:3. V druhém semifinále porazila Příbram Ostravu 3:1 a karty závěrečného dějství byly rozdány. V neděli ráno nejprve Zlín a domácí Beskydy rozhodli o 7. resp. 5. místu.  O půl dvanácté začal náš boj o vysněnou a vytouženou medaili s Ostravou. Od začátku jsme však tahali za kratší konec. Ostrava byla již nad naše síly a bronz nakonec po vítězství 3:0 patřil jí. Ve finále přehráli kadeti Prahy své soupeře z Příbrami také 3:0 a vyhráli zlato potřetí za sebou. V závěrečném ceremoniálu jsme dostali kromě diplomu i individuální cenu nejlepšího smečaře pro Romana Jašu.

Každé sudé místění v play off je trochu smutné, protože je vybojováno vždy po porážce. A porážky se neslaví. Ani nás nezastihlo toto historické umístění v nějaké euforii, ale spíš v rozčarování z porážky. Význam čtvrtého místa docení až historie. Je to hlavně výzva pro další generace kadetů.

Sestava: Eda Heřmánek, Jan Kasan, Filip Kuřec, Roman Jaša, Dominik Žaba, Filip Brychta, Robin Pokorný, Patrik Pintér, Martin Pospíchal, Šimon Alexa, Jakub Všetečka, Petr Trybuček a Patrik Juda. Družstvo vedli trenéři Petr Dostál, Petr Vašíček a Dan Kasan.

Konečné pořadí:

  1. ČZU Praha
  2. VO Příbram
  3. VK Ostrava
  4. Spartak VelkéMeziříčí
  5. ŠSK Beskydy
  6. Sokol Brno
  7. VSC Zlín
  8. VK České Budějovice
Autor: Petr Juda
Foto: archiv TJ Spartak Velké Meziříčí
Štítky:

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Vložené komentáře vyjadřují názor čtenářů a Zostřeno VM za ně nenese žádnou odpovědnost. Komentáře reklamní, urážlivé, vulgární či jinak nevhodné mohou být redakcí smazány. Zaostřeno VM může kdykoliv diskuzi k článku vypnout.

Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla