HHK Velké Meziříčí postupuje do semifinále krajské ligy

7.3.2016, 17:46 // Rubrika: Sport
HHK Velké Meziříčí postupuje do semifinále krajské ligy - ZaostřenoVM.com

HHK VM – HK Kroměříž 5:1 (0:0, 2:1, 3:0)

Góly a asistence: 27. Pejchal (Pálka, Krča), 38. Křenek (Sobotka, Dostál), 41. Pejchal (Bula, Ambrož), 42. Křenek (Vlašín, Brož), 60. Krča – 22. Murín (Gazda)
Sestava HHK Velké Meziříčí: Brož (Štourač) – Vlašín, Šerý, Ambrož, Burian V., Kochánek, Vondráček, Pálka – Křenek, Dostál, Sobotka – Krča, Bula, Pejchal – Střecha F., Roupec, Maštera – Kudláček, Štěpánek, Chlubna
Sestava HK Kroměříž: Svoboda (Strašák) – Paksi, Župka, Šťastný, Strojil, Vávra, Jergl, Osina, Křemeček, Ditrich, Jelínek, Brada, Gazda, Murín, Nedbal, Stejskal
Rozhodčí: Král – Paulík, Strýček
Vyloučení: 8:10, navíc v čase 59:25 nařízeno trestné střílení ve prospěch domácího týmu – proměněno
Využití: 2:0
V Oslabení: 1:0
Střely na branku: 31:24 (7:8, 15:6, 9:10)
Diváci: 473

V neděli podvečer bylo na pořadu třetí rozhodující utkání čtvrtfinále KL. Série hraná na dvě vítězná utkání, byla po sobotní prohře v Kroměříži vyrovnaná. O vítězi a postupujícím do semifinále se muselo rozhodnout ve třetím utkání.

Od první minuty se hrál hokej druholigové úrovně. Obě mužstva vycházela ze zabezpečených obran. Přesto se v úvodní pětiminutovce dostali hosté do několika dobrých příležitostí, které zneškodnil pozorný Honza Brož v naší brance. Po úvodním tlaku hostujícího týmu, začali naši hráči vystrkovat růžky a několikrát vyzkoušeli pozornost golmana Kroměříže, Svobody. V 8 minutě měli naši hráči první přesilovou hru, kterou nedokázali využít. Ve druhé polovině prvního dějství si obě mužstva vypracovala ještě několik šancí, přesto se do kabin odcházelo za nerozhodného stavu 0:0.

Druhá třetina začala opět přesilovou hrou, která trvala pouze 13 vteřin. Po té šel na trestnou lavici první domácí hráč. Při hře čtyři na čtyři se prosadili kroměřížští – 0:1. Ve 27 minutě měl náš tým opět přesilovku, kterou po půl minutě využil. Po přihrávce Michala Krči a Dalibora Pálky vyrovnal Martin Pejchal – 1:1. Ve 38 minutě propukl stadion radostí podruhé. Opět v přesilové hře se tentokrát prosadila první útočná formace HHK. Po přihrávce Lukášů, Dostala a Sobotky se ke kotouči dostal David Křenek, který střelou zápěstí nedal golmanu hostí žádnou šanci – 2:1. Tímto výsledkem skončila i prostřední část.

Úvod třetí třetiny přinesl dvě slepené branky. Nejprve ve 41 minutě se po přihrávce Pavla Ambrože a Honzy Buly prosadil podruhé v utkání Martin Pejchal. Po půl minutě rozehrál golman HHK, Honza Brož, kotouč na najíždějícího obránce Petra Vlašína, který vyhodil kotouč z obraného pásma na najíždějícího Davida Křenka, který najel do útočného pásma a střelou z levého kruhu propálil nešťastného Svobodu v brance hostí – 4:1. Hosté zahrozili ještě ve 47 minutě, kdy překonali Honzu Brože. Gól následně hlavní rozhodčí neuznal, protože již před tím bylo pískáno. V samotném závěru se do samostatného nájezdu dostal Michal Krča, kterého fauloval hráč hostí, Strojil. Hlavní rozhodčí nařídil trestné střílení. Do branky se postavil druhý brankář Kroměříže, Strašák. Tato výměna hostím nepomohla. Michal Krča si golmana hostí vybruslil a z pravé strany střelil do odkryté branky pátý gól. V té době již početná divácká kulisa děkovala hráčům za předvedený výkon a postup do semifinále.

Série hraná na maximální počet utkání skončila 2:1 na zápasy. HHK se tak v semifinále střetne s týmem Boskovic, které na postup do semifinále potřebovali pouze dvě utkání, ve kterých vyřadil Dynamiters Blansko. Druhou semifinálovou dvojicí jsou, HC Spartak Velká Bíteš a Hokej Uherský Ostroh.

Program mužů na tento týden:

1. utkání semifinále play off:
Středa 09.03.2016 SK Minerva Boskovice – HHK Velké Meziříčí, začátek utkání v 18.00 hod. (zimní stadion Boskovice)

2. utkání semifinále play off:
Sobota 12.03.2016 HHK Velké Meziříčí – SK Minerva Boskovice, začátek utkání v 17.30 hod. (zimní stadion Velké Meziříčí)

Případné 3. utkání semifinále play off:
Neděle 13.03.2016 SK Minerva Boskovice – HHK Velké Meziříčí, začátek utkání v 17.00 hod. (zimní stadion Boskovice)

Autor: Jaroslav Juda – HHK VM