Prostějov těsně vyhrál nad Velkým Meziříčí

7.3.2016, 17:14 // Rubrika: Sport
Prostějov těsně vyhrál nad Velkým Meziříčí - ZaostřenoVM.com

Sobota 5. března 2016
2. liga mužů Morava – Jih – 14. kolo
TJ Sokol Velké Meziříčí – Sokol II. Prostějov 26 : 27 (12:16)

Po předešlém nevydařeném utkání, jsme se na tréninku zaměřili především na hru, kdy bude jedna z našich spojek osobně bráněna.

Bylo připraveno několik herních variant, jak se vypořádat z osobním bráněním. Prostějov zřejmě sledoval naše utkání v Kostelci, kde nám „osobka“ dělala obrovské problémy a opět našeho hráče Večeřu od samého začátku osobně bránili. Nám trvalo celých 7. minut, až do stavu 0:4, než jsme se s tímto problémem vypořádali. Byly jsme na tento herní styl připraveni, ale zaváhání ze začátku utkání, se nakonec ukázalo jako jeden z klíčových momentů zápasu.

Postupně jsme se několika zásahy začali vracet do utkání, ale manko se nám od počátku nedařilo stahovat. Když už jsme dokázali dotáhnout skóre na rozdíl branky 9:10, došlo k několika zaváháním v rozehrávce a soupeř opět odskočil. Bohužel se v tomto zápase nedařilo úspěšně zakončovat 100% střelecké šance a to dokázal soupeř trestat. Střelecky nás opět drželi spojky Matušík – Večeřa a několika zákroky se blýskl Ondřej Poul v brance. V samotném závěru ještě byla příležitost na zisk alespoň bodu, ale ukvapeným zakončením jsme přišli o možnost vypracování si kvalitní střelecké příležitosti. Díky návratu spojek Pavliš – Bezděk se naše hra na těchto postech zkvalitnila, ale ještě nás čeká mnoho práce a hlavně nás tlačí čas. Ztráta těchto bodů nás může v konečném zúčtování bohužel hodně mrzet. Již tuto sobotu nás čeká nepříjemný zápas, kdy zajíždíme do Napajedel, které jsou sice na chvostu tabulky, ale na domácí palubovce budou ztrácet body jen těžko. Naše povinnost jsou dva body, jinak bude naše situace kritická. Musíme věřit, že k tomuto důležitému zápasu odjedeme v kompletní sestavě a podáme nadstandardní výkon nejen v obraně, ale i v útočné fázi.

7m hody 0/0: 4/4, vyloučení 5:3

Sled branek: 0:4, 3:5, 7:9, 10:12, 12:16, 16:18, 22:25, 24:26, 26:27

Diváci: 169

Sestava a branky: Libor Kotík, Ondřej Poul – Roman Matušík (8), Vítězslav Večeřa (7), Jiří Kaštan (3), Jan Lečbych (3), Miloš Necid (2), Jakub Bezděk (2), David Pavliš (1), Pavol Živčic, Tomáš Frejlich, Filip Macoun, Petr Babáček, Fiala Martin, trenér Martin Janíček.

Autor: Martin Janíček
Ilustrační foto
Štítky:

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Vložené komentáře vyjadřují názor čtenářů a Zostřeno VM za ně nenese žádnou odpovědnost. Komentáře reklamní, urážlivé, vulgární či jinak nevhodné mohou být redakcí smazány. Zaostřeno VM může kdykoliv diskuzi k článku vypnout.

Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla