Druhý poločas rozhodl o plném bodovém zisku házenkářek

Druhý poločas rozhodl o plném bodovém zisku házenkářek - ZaostřenoVM.com

Sobota – 5. března 2016
1. liga žen – 15. kolo
TJ Sokol Velké Meziříčí – TJ Jiskra Otrokovice 30:21 (11:14)

Jako fénix z popela… Tak lze charakterizovat sobotní utkání žen, kdy v prvním poločase proti soupeři ze spodní části tabulky podaly hodně špatný výkon. Ovšem ve druhém poločase už jasně dominovaly.

Vstup do utkání byl z naší strany velmi rozpačitý. Naše hráčky nedodržovaly taktické pokyny a hlavně v obraně se nechávaly „uspat“ soupeřovou hrou. Ten se převážně prosazoval z prostoru pivota a sedmimetrových hodů. Jen během prvního poločasu díky naší hodně nedůrazné obraně jsme čelily čtyřem sedmimetrovým hodům, které soupeřky nekompromisně proměnily. V útočné činnosti jsme se spíše trápily a svoji zbrklostí se připravovaly o možnost skórovat. A když jsme se dostaly ke střelbě, pak jsme pohořely na hostující brankařce. To vše byl důvod, proč jsme poločas prohrály 11:14.

V přestávce musela zákonitě přijít důrazná domluva a zopakování taktických pokynů. A hned v úvodu druhé půle bylo jasné, že domluva padla na úrodnou půdu. Během prvních třech minut jsme dokázaly smazat vedení hostů. Další dvě minuty se hrála vyrovnaná hra. Rozhodující fází zápasu se stalo časové rozhraní mezi osmou a šestnáctou minutou, kdy jsme za stavu 15:16 dokázaly vsítit sedm branek v řadě a žádnou neinkasovat! A tak v 16. minutě svítilo na ukazateli skóre 22:16 a bylo již rozhodnuto. V této části hry viděla přísnou ČK Jitka Plachetská a my tak přišly o dirigenta obrany. Naneštěstí naše hráčky to zdravě nakoplo a obrana začala pracovat výborně. Dokázaly jsme pokrýt pivoty a tím eliminovaly jejich střelecké pokusy. Navíc fungovala spolupráce obrana – brankář a my jsme mohly postupně navyšovat vedení na závěrečných 21:30.

Holky je nutné pochválit, že po prvním poločase, který nám opravdu nevyšel, nesklopily hlavy a vrhly se druhého poločasu s vervou.

V příštím kole zajíždíme na palubovku našeho soupeře z kraje, Havlíčkova Brodu. Tento zápas nebude vůbec jednoduchý a my musíme podat opravdu dobrý výkon bez chyb, abychom mohly pomýšlet na plný bodový zisk.

7m hody 2/3:5/8, vyloučení 6:2, navíc domácí ČK 3×2 min, diváků 148

Sled branek: 1:2, 5:4, 9:8, 9:12, 11:14, 14:14, 15:16, 22:16, 26:19, 30:21

Sestava a branky: Jana Šidlová, Marcela Babáčková – Iva Závišková (10/1), Eliška Koudelová (4), Diana Svobodová (3), Lucie Zbožínková (3), Jitka Plachetská (3/1), Kateřina Hegrová (3), Hana Hublová (2), Denisa Hladíková (1), Renata Škrdlová (1), Kateřina Studená, Michaela Homolová, trenérka Radka Matušíková, vedoucí družstva Ing. Stanislav Tvarůžek

Autor: Jana Šidlová