Starší dorostenky konečně doma bodovaly

6.3.2016, 13:18 // Rubrika: Sport
Starší dorostenky konečně doma bodovaly - ZaostřenoVM.com

Sobota 5. března
1. liga starší dorostenky Morava
TJ Sokol Velké Meziříčí – TJ Jiskra Otrokovice 24:22 (14:9)

Ještě na pátečním tréninku bylo na zvážení, zda hrstka zbylých hráček bude schopna utkání v domácím prostředí důstojně odehrát. Nakonec jsme do utkání týmů druhé poloviny ligové tabulky nastoupili a od úvodních minut i lépe rozehráli. Soupeř se prosazoval zejména nápaditou souhrou s pivotem, což dělalo naší defenzívě nepřekonatelné problémy. Ještě štěstí, že Otrokovické kupily jednu technickou chybu za chybou a my z toho následně dokázali brankově těžit. Souhra s pivotmankou Lenkou Pacalovou, uvolnění křídelnice Elišky Koudelové i přesné zásahy Kateřiny Záviškové byly v této fázi důležitým počinem. Soupeř se i přes oddechový čas nedokázal výrazněji zkonsolidovat a my jsme si s přibývajícími minutami vytvořili místy až šestigólový náskok. Škoda, že tři tutovky za sebou jsme v závěru „zazdili“ a do poločasové přestávky tak mohli odcházet s daleko výraznějším rozdílem. Po změně stran se hra soupeřek výrazně zpřesnila, zatímco náš výkon zejména v útočné fázi začal viditelně upadat. Střelecky náš prapor podržela ze spojky Denisa Janečková, svoji premiérové branky pak přidaly Veronika Špinarová a Markéta Pospíšilová. V průběhu souboje a zejména v době dvojnásobného oslabení nás podržely brankářky. Jarmila Šabacká k celkově velmi dobrému výkonu přidala v této fázi ještě několik skvělých zákroků a druhá gólmanka Veronika Blažková se blýskla chycenou sedmičkou. To náš výkon znovu zvedlo, po oddechovém čase a změnami v rozestavění, kdy se na post pivota posunula Andrea Rymešová, jsme začali opět nabírat brankový náskok. Ten soupeř ještě v úplném závěru přes naši nedůraznost dokázal snížit, leč navíc už neměl.

V dalším kole zavítáme na hřiště regionálního soupeře – Havlíčkova Brodu.

Sled branek – 1:0,1:1,2:2,5:2,6:5,9:5,11:7,14:8,14:11,17:12,18:15,21:17,23:17,23:20,24:20.

7m hody 2/2:6/4, vyloučení 2:0.

Hrály: Šabacká Jarmila, Blažková Veronika – Závišková Kateřina(7/2), Koudelová Eliška(5), Janečková Denisa(5), Pacalová Lenka(5), Špinarová Veronika(1), Brožová Tereza(1), Rymešová Andrea. Trenéři ing. Vincenc Záviška, Ivana Škrdlová.

Pozvánka do sportovní haly „za Světlou“:

sobota 22. března

9 – 14.00 hodin Memoriál Karla Kaštana minižáci
15.00 hodin 2. liga starší dorostenci HK Kopřivnice
17.00 hodin 2. liga muži Legata Hustopeče

Oddíl házené Tělocvičné jednoty Sokol Velké Meziříčí zve do svých řad chlapce a děvčata narozené 1998 – 2008 se zájmem o pohyb. Pravidelné tréninky dívky pondělí a středa 15.00 – 19.30 hodin, chlapci úterý a čtvrtek 16.00 – 17.30 hodin ve sportovní hale „za Světlou“.

Autor: Vincenc Záviška
Ilustrační foto
Štítky:

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Vložené komentáře vyjadřují názor čtenářů a Zostřeno VM za ně nenese žádnou odpovědnost. Komentáře reklamní, urážlivé, vulgární či jinak nevhodné mohou být redakcí smazány. Zaostřeno VM může kdykoliv diskuzi k článku vypnout.

Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla