Fantastický obrat v poslední části přinesl první čtvrtfinálový bod pro HHK

3.3.2016, 16:05 // Rubrika: Sport

HHK VM – HK Kroměříž 6:4 (0:2, 1:1, 5:1)

Góly a asistence: 22. Dostál (Sobotka, Křenek), 47. Pejchal (Krča, Burian), 48. Sobotka (Šerý), 50. Dostál (Sobotka, Křenek), 54. Pejchal (Krča), 60. Roupec – 8. Ditrich, 10. Ditrich (Gazda), 39. Merta, 44. Stejskal (Osina)
Sestava HHK Velké Meziříčí: Brož (Štourač) – Vlašín, Šerý, Ambrož, Burian V., Kochánek, Vondráček – Křenek, Dostál, Sobotka – Krča, Bula, Pejchal – Střecha F., Roupec, Pálka – Kudláček, Štěpánek, Chlubna
Sestava HK Kroměříž: Svoboda (Strašák) – Župka, Šťastný, Strojil, Vávra, Jergl, Osina, Merta, Křemeček, Ditrich, Jelínek, Brada, Gazda, Murín, Nedbal, Stejskal
Rozhodčí: Kolečkář – Král, Mikoviny
Vyloučení: 6:8, navíc Střecha (HHK) a Brada (KRO) 10 min. OT
Střely na branku: 24:35
Diváci: 366

Ve středečním čtvrtfinálovém utkání KL se na zimním stadionu střetly dva celky, které v průběhu celé sezony podávaly velmi dobré výkony. Hra obou týmů měla náboj a někteří soupeři odcházeli ze vzájemných utkání jednoznačně poraženi.

Obě mužstva se na první čtvrtfinálové utkání dobře připravila. K dispozici měla obě kompletní tým a tak se v utkání dal očekávat nesmiřitelný boj o každý metr velkomeziříčského ledu.

První třetina začala bleskovou přesilovou hrou pro domácí tým, který po pěti odehraných vteřinách dostal početní výhodu. Tuto nabídnutou přesilovku naše mužstvo nevyužilo. V 6. minutě šel za katr další hostující hráč po nevybíravém faulu na Jirku Roupce. Nabídnutou přesilovku jsme opět nevyužili, naopak z bleskového protiútoku hosté poprvé skórovali – 0:1. O dvě minuty později se hosté dostali opět do přečíslení a zvýšili na – 0:2. Autorem obou gólů byl Ditrich. V této fázi hry tahal náš tým za kratší provaz. Hosté lépe bruslili a čistou, tvrdou hrou přiváděli náš tým do úzkých. Ještě že siréna ukončila první dějství.

Druhá perioda začala pro naše hráče náporem, který byl odměněn kontaktním gólem. Po přihrávce Lukáše Sobotky a Davida Křenka se přes kroček prosadil v brankovišti Lukáš Dostál – 1:2. Do další vyložené šance se dostal ve vlastním oslabení Lukáš Sobotka, kterému v úspěšném zakončení zabránil dobrým zákrokem golman Svoboda. To běžela 32. minuta a naše mužstvo se dostávalo pozvolna do tempa, kterému stále vévodilo hostující mužstvo. V samotném závěru druhé třetiny se do samostatného nájezdu dostal kroměřížský Metra, který zvýšil náskok hostů na 1:3. Tímto stavem také skončila druhá část.

Ve třetí periodě se prosadili čtvrtým gólem kroměřížští. S naším týmem to v této fázi hry nevypadalo vůbec dobře. Přesto jiskřičku naděje vykřesala přesilová hra, kterou měli domácí ve 45. minutě. Tlak, který si vytvořila druhá formace, korunoval snižujícím gólem Martin Pejchal. Asistenci si připsali Michal Krča a Viktor Burian. O minutu později se po přihrávce Kamila Šerého dostal ke kotouči Lukáš Sobotka, který střelou zápěstím vymetl pravý horní růžek Svobodovy svatyně – 3:4. Tento úsek třetí části patřil jednoznačně našemu týmu, který hnala do útoku fantastická domácí kulisa. Fantastickou část hry korunoval další brankou v 50. minutě Lukáš Dostál. Asistenci u vyrovnávací branky si připsali David Křenek a Lukáš Sobotka. Po této brance si vzal hostující trenér Bečka oddechový čas, aby své svěřence povzbudil do dalších zbývajících deseti minut třetí části. Přesto v bouřlivé atmosféře hosté nestačili maximálnímu nasazení domácích. V 54. minutě se naši hráči dostali poprvé v utkání do vedení, když důrazem v brankovišti protečoval Martin Pejchal přihrávku Michala Krči za záda nešťastného Svobody – 5:4. Čtyři minuty před závěrem třetí periody šel za katr další hostující hráč. Tímto vyloučením se hosté připravili o závěrečný tlak. Po návratu z trestné lavice chybělo hostím již velmi málo času na vyrovnání. V poslední minutě se pokusili kroměřížští hrát se šesti hráči v poli. Ta již hostím nevyšla a v poslední vteřině utkání vstřelil gól do prázdné branky Martin Roupec.

První utkání po heroickém výkonu v poslední třetině zvládli lépe naši hráči. Velké poděkování patří všem fanouškům, kteří hnali naše mužstvo za prvním vítězstvím.

Druhé utkání čeká oba dnešní soupeře v sobotu v Kroměříži.

Program mužů na tento týden:

2. utkání čtvrtfinále play off:
Sobota 05.03.2016 HK Kroměříž – HHK Velké Meziříčí, začátek utkání v 17.00 hod. (zimní stadion Kroměříž)

Případné 3. utkání čtvrtfinále play off:
Neděle  06.03.2016  HHK Velké Meziříčí – HK Kroměříž, začátek utkání v 17.30 hod. (zimní stadion Velké Meziříčí)