Finálový turnaj extraligy kadetů

3.3.2016, 12:04 // Rubrika: Sport
Finálový turnaj extraligy kadetů - ZaostřenoVM.com
Foto: Petr Juda

Dnes začíná finálový turnaj extraligy kadetů, kde se rozhodne o novém Mistru České republiky ve volejbale kadetů a i o další pořadí. Kvalifikovalo se do něj z předchozích 5 turnajů 8 nejlepších celků. Náš celek kadetů je nasazen jako třetí nasazený (za ČZU Praha a Příbramí). Systém je takový, že nejprve se odehrají zápasy ve dvou skupinách. My jsme zařazeni do skupiny FII spolu s Českými Budějovicemi, Sokolem Brno a Příbramí. Skupinu FI tvoří ČZU Praha, Zlín, Ostrava a domácí ŠSK Beskydy. Zápasy ve skupinách se odehrají dnes a zítra. První dva celky postupují do semifinále play off o 1. – 4. místo, další o 5. – 8. místo. Semifinálové boje se odehrají v sobotu 5. 3. V neděli jsou potom na pořadu finálové zápasy o celkové pořadí 1. –  8.

Náš tým kadetů Velkého Meziříčí skončil v  loňském ročníku na sedmém místě. Letos máme pochopitelně ambice vyšší.

Náš program:

čtvrtek 3. 3. 17:00  Velké Meziříčí – České Budějovice
pátek 4. 3. 10:00  Velké Meziříčí – Sokol Brno
17:30  Velké Meziříčí – Příbram
sobota 5. 3. 10:00  1. semifinále 3-4
12.30  2. semifinále 3-4
15:00  1. semifinále 1-2
17:30  2. semifinále 1-2
neděle 6. 3. 9:00  zápas o 7. – 8. místo a zároveň o 5. – 6. místo (na jiném kurtu)
11:30  zápas o 3. místo
14:00  finále o 1. místo

Sestava Velkého Meziříčí:  Eduard Heřmánek (kapitán), Roman Jaša, Dominik Žaba, Filip Brychta, Patrik Pintér, Robin Pokorný, Jan Kasan, Filip Kuřec, Petr Trybuček, Martin Pospíchal, Šimon Alexa, Jakub Všetečka, Patrik Juda. Trenéry jsou Petr Dostál, Petr Vašíček, Dan Kasan

Výsledky zápasů lze sledovat zde.

Semi a finálové zápasy potom zde.

Muži v sobotu 5. 3. odehrají další druholigové zápasy. V 10:00 a ve 14:00 se utkají s celkem TAMBOR Dvůr Králové nad Labem. Soupeř je sice až na předposledním 9. místě, ovšem my jim máme co oplácet. V první polovině soutěže jsme na jejich palubovce nejprve „ubojovali“ vítězství 3:2 a potom 0:3 prohráli. My stále bojujeme o 3. místo a soupeři jde o záchranu celé soutěže. Sestupují totiž poslední celky ze všech tří skupin 2 ligy a dva na devátých místech. Nejlepší devátý hraje potom kvalifikaci o udržení. Na osmou Pragu Praha (náš soupeř další týden 12. 3.) má ztrátu 6. bodů, což při tříbodovém hodnocení nic neznamená.

Sestava našeho družstva: David Pešta (kapitán), Daniel Římal, Michal Kacafírek, Patrik Indra, Štěpán a Ondřej Žabovi, Václav Hladík, Tomáš Krejska, Marek Slavík, z kadetů vypomůže Patrik Juda (Jiří Huryta a Jan Kučera jsou zranění)

Autor: Petr Juda
Foto: Petr Juda
Štítky:

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Vložené komentáře vyjadřují názor čtenářů a Zostřeno VM za ně nenese žádnou odpovědnost. Komentáře reklamní, urážlivé, vulgární či jinak nevhodné mohou být redakcí smazány. Zaostřeno VM může kdykoliv diskuzi k článku vypnout.

Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla