Na POEX CUPU 2016 starší žáci bronzoví

2.3.2016, 22:52 // Rubrika: Sport
Na POEX CUPU 2016 starší žáci bronzoví - ZaostřenoVM.com

V neděli 28. února se uskutečnil druhý ročník turnaje starších žáků pod názvem Poex Cup 2016. Turnaje se zúčastnilo pět týmů, hrací systém byl každý s každým a hrací čas byl stanoven 2 x 15 minut.

Naše družstvo si v prvním utkání vcelku jednoznačně poradilo s družstvem Ivančic v poměru 22:8. Kdy jsme soupeře předčili ve všech herních činnostech.

O poznání těžší soupeř přijel z Úval u Prahy. Soupeř na nás doslova „vlétl“ a než jsme se nadáli, prohrávali jsme o pět branek. Nedokázali jsme si poradit s hrou na dva pivoty a s přesně zakončujícími spojkami soupeře. Poločas již byl o sedm branek a tak soupeř prostřídal. V druhém dějství začaly dostihy, v umazávaní ztráty, což se povedlo dvě minuty před koncem. Dokonce jsme sahali po vítězství, ale utkání skončilo spravedlivou remízou 20:20. Ve třetím utkání proti tradičnímu soupeři z Havlíčkova Brodu jsme měli navrch celý první poločas. V druhém šel do vedení soupeř, který potrestal naši „hluchou“ pětiminutovku a vytvořil si rozhodující náskok. V závěru jsme korigovali na konečných 17:19. V posledním utkání proti Třeboni byla vidět na obou týmech únava. Naše družstvo spíše bránilo a chodilo do rychlých brejků. Bohužel úspěšnost proměných šancí byla velmi malá, a tak jsme zdolali Třeboň pouze o branku v poměru 10:9.

Naše družstvo na domácím turnaji obsadilo třetí místo. Individuální ocenění získal Vojta Svoboda za nejlepšího střelce turnaje a Roman Juhoš za nejlepšího brankáře turnaje.

Kluky je nutno pochválit za kolektivní výkon, který jde nahoru. Velmi dobře hrál Jakub Benda, který svým pohybem vybízí spoluhráče ke skórování. V obraně se dařilo Honzovi Hnízdilovi, který se stává dirigentem obrany. Jako univerzál prokázal své dovednosti Dominik Šroler.

Vítězem turnaje se stal tým Úvaly u Prahy, který předváděl nejlepší házenou a zaslouženě si tak odvezl pohár za první místo.

Turnaj se organizačně vydařil. Všechna družstva odjížděla spokojena, že si dobře zahrála a vyplnila tak zimní přípravné období.

Poděkování patří hlavnímu partneru turnaje firmě POEX Velké Meziříčí, a.s.

Starší žáci tímto přípravným turnajem vyplnili mezeru mezi dvěma turnaji Žákovské ligy. V minulém turnaji ve Strakonicích se nám výsledkově nevedlo, tak doufejme, že nám tento turnaj pomohl získat potřebné sebevědomí a získáme nějaké body i v Žákovské lize.

Sestava a branky: Roman Juhoš – Vojtěch Svoboda (32), Jakub Benda (16), Petr Kavka (8), Jan Hnízdil (6), Dominik Šroler (4), Jakub Mach (1), Radek Navrátil (1), Alex Kuřátko, trenéři Ladislav Šidlo a Petr Kavka.