Muži na Kostelec nestačili - ZaostřenoVM.com

Neděle – 28. února 2016
2. liga mužů Morava – Jih  – 13. kolo
Sokol Kostelec na Hané – TJ Sokol Velké Meziříčí 34 : 22 (17:11)

V neúplné sestavě a s respektem ke kvalitnímu soupeři jsme odcestovali na Hanou. Pokud by naše obranná činnost fungovala jako v prvním kole, byla by naděje na solidní výsledek, ale to se nám nepodařilo.

Již v úvodu domácí „vyrukovali“ obranou 1:5 a tím od počátečních minut eliminovali našeho střelce Vítězslava Večeřu. Do 19. minuty jsme byli schopni ještě odolávat domácím střelcům a v útoku se prosazovali hráči ze všech postů. V tomto čase za stavu 8:7 si vzala domácí lavička time-out a výsledkem byla zrychlená rozehrávka s pestrou střelbou ze všech pozic. Bohužel se v našich řadách projevila absence střední spojky a nemožnost častějšího střídání. Střelecky nás držela obě křídla, kdy především přesnou střelbou zakončovala dvojice Živčic – Fiala.

Druhý poločas se již nesl ve stereotypním duchu našich útoků a díky nepřesným rozehrávkám jsme dopomohli domácím k navýšení skóre. Je třeba pochválit domácího gólmana, který předvedl několik skvělých zákroků, což přinášelo do našich řad další zmar v útočné fázi.

Nálada po tomto zápase nebyla dobrá a při pohledu na los, kdy přivítáme všechny silnější soupeře na domácí palubovce, nás čeká ještě hodně práce ke konečnému úspěchu v podobě uchování ligové příslušnosti. Takový výkon jako dnes, ale nebude z daleka dostačující…

7m hody 2/2:3/5, vyloučení 1:4, diváků 75

Sled branek: 2:2, 2:4, 7:6, 10:6, 11:8, 16:10, 20:13, 30:19, 34:22

Sestava a branky: Libor Kotík, Ondřej Poul – Pavol Živčic (5), Martin Fiala (5), Roman Matušík (4), Vítězslav Večeřa (2), Jan Lečbych (2), Filip Macoun (2/2), Jiří Kaštan (1), Tomáš Frejlich, Miloš Necid, David Kubiš, Petr Babáček, trenér Martin Janíček

Autor: Martin Janíček