Další vítězství se zrodilo na palubovce Kunovic

Další vítězství se zrodilo na palubovce Kunovic - ZaostřenoVM.com

Neděle – 28. února 2016
1. liga žen – 14. kolo
SHK Kunovice – TJ Sokol Velké Meziříčí 20:23 (8:10)

Malý počet vstřelených branek, velké množství technických chyb a zahozené sedmimetrové hody. To vše mohli vidět diváci na nedělním utkání žen v Kunovicích. I přes všechny tyto „lapálie“ si naše družstvo odváží zasloužené dva body, kdy mělo po celý zápas více ze hry a soupeře pustilo pouze do krátkého jednobrankového vedení.

Družstvo Kunovic sice v minulém kole padlo velkým brankovým rozdílem, ale svoji porážku chtělo proti nám odčinit, a proto po celý zápas na nás praktikovalo agresivní rychlou obranu, která nám místy dělala velké problémy. Vstup do utkání byl od obou družstev velice rozpačitý. Hned v prvním útoku jsme dokázaly vsítit branku, ale poté následovaly velké časové rozestupy mezi dalšími góly. Naše hra byla prezentována velice kvalitní obranou a nedovolila střelkyním se prosadit. V útoku jsme sice dokázaly zakončit, ale naše hra postrádala potřebnou dynamiku. V 15. minutě hlavně díky tvrdé obraně na ukazateli svítilo skóre 2:7 v náš prospěch. Ovšem nám jakoby došel dech. V útočné snaze jsme kupily chybu za chybou a houževnaté soupeřky dokázaly tyto chyby potrestat rychlými brejky. Ve 24. minutě za stavu 6:7 jsme tak braly time-out, který měl naše házenkářky zklidnit. A to se povedlo. Do konce poločasu jsme dokázaly vést rozdílem dvou branek 8:10.

Vstup do druhé půle byl hodně rozpačitý. Naše dobře připravené akce končily bez gólů, a tak úvodní desetiminutovku jsme prohrály 0:3 a soupeřky se dostaly do jednobrankového vedení. Naše hráčky však hlavy nepoložily. Právě naopak. To co v prvním poločase chybělo – rychlé přihrávky a pohyb, tak to přišlo právě v tuto chvíli. V 16. minutě sice na ukazateli svítil vyrovnaný stav 16:16, ale od této chvíle jsme to byly my, kdo byl o branku či o dvě vepředu. V posledních dvou minutách jsme díky vypíchnutým míčům dokázaly dokonce odskočit na rozdíl čtyř branek. Soupeřky ještě dokázaly jeden gól vsítit, ale to bylo vše a naše hráčky se tak mohly naplno radovat z dalšího, již třetího vítězství!

Zápas pro naše ženy nebyl jednoduchý. Hrálo se poměrně rychle, ale s velkým počtem technických chyb na obou stranách. Navíc naše družstvo nedokázalo proměnit ani jeden z pěti sedmimetrových hodů!!!

V příštím kole hostíme na naší palubovce tým Otrokovic, se kterým jsme si na podzim dokázaly poradit. Soupeřky nám jistě mají co vracet, a proto to nebude jednoduché utkání. Přijďte nás podpořit v sobotu 5. března od 13.00 do Sportovní haly Za Světlou!!!

7m hody 5/7:0/5, vyloučení 1:4, diváků 75

Sled branek: 0:2, 1:6, 6:7, 8:10, 11:10, 13:12, 14:14, 16:17, 18:19, 19:23, 20:23

Sestava a branky: Jana Šidlová, Marcela Babáčková – Iva Závišková (7), Hana Hublová (3), Lucie Zbožínková (3), Jitka Plachetská (3), Diana Svobodová (2), Kateřina Hegrová (2), Michaela Homolová (2), Kateřina Studená (1), Denisa Hladíková, vedoucí družstva Ing. Stanislav Tvarůžek

Autor: Jana Šidlová