V posledním kole základní části HHK deklasovalo Dynamiters Blansko

29.2.2016, 19:13 // Rubrika: Sport

Mistrovské utkání – sobota 27.02.2016
Dynamiters Blansko HK – HHK VM 1:8 (0:2, 1:3, 0:3)

Góly a asistence: 29. Stejskal Pavel – 1. Dostál (Křenek, Sobotka), 12. Krča (Pejchal), 23. Chlubna (Roupec), 30. Kudláček (Burian), 34. Sobotka (Šerý), 43. Sobotka (Dostál), 46. Křenek (Pálka, Dostál), 55. Pejchal (Krča, Ambrož)
Sestava Dynamiters Blansko HK: Vlach (Šenk) – Antoňů, Němec, Sedláček, Stejskal Petr, Kocman, Kakáč – Kazda, Stejskal Pavel, Jílek, Pilát, Grünwald, Bažant, Svoboda, Jakubec, Kuběna, Berka
Sestava HHK Velké Meziříčí: Štourač (od 51. minuty Svoboda) – Pálka, Šerý, Ambrož, Burian, Kochánek, Vondráček – Křenek, Dostál, Sobotka – Krča, Kudláček, Pejchal – Střecha F., Roupec, Chlubna
Rozhodčí: Bártek – Čelochovský, Zapletal
Delegát utkání: Chocholouš
Vyloučení: 4:4
Navíc: Krča (HHK) 10 min. nesportovní chování
Využití: 0:1, v oslabení 0:1
Střely na branku: 24:24 (9:3, 10:11, 5:11)
Diváci: 70

K poslednímu utkání základní a nadstavbové části, před play off, zajíždělo první mužstvo HHK do Blanska, kde se střetlo s Dynamiters o poslední tři mistrovské body v této sezoně. Případná výhra a zaváhaní Uherského Ostrohu by posunulo velkomeziříčské hokejisty na třetí místo tabulky.

Utkání začalo bleskovou brankou, kterou vstřelili naši hráči. Přihrávka ze středního pásma našla na útočné modré Davida Křenka, který po pravé straně zavezl kotouč do pásma a přesnou křížnou přihrávkou našel najíždějícího Lukáše Dostála, který pohotově zavěsil – 0:1. Ve 12. minutě zvyšuje náš tým na rozdíl dvou gólů. Po přihrávce Martina Pejchala prostřelil domácího golmana Vlacha Michal Krča. V 16. minutě mohli domácí snížit, když po faulu nařídil hlavní rozhodčí trestné střílení. Tuto šanci domácí útočník Stejskal nevyužil, když mu nájezd vychytal jistým zákrokem Jirka Štourač. V závěru prvního dějství měli domácí početní výhodu, kterou nedokázali využít.

Ve druhé třetině se opět v úvodu prosadili naši hráči. Střela Jirky Roupce končí v brankovišti, kde se ke kotouči dostal Luboš Chlubna, který zvýšil na 0:3. V čase 28:17 min. nařídil hlavní rozhodčí Bártek další trestné střílení a opět proti našemu týmu. Nutno podotknout, že to byl velmi sporný verdikt rozhodčího. Faulovaným hráčem byl stejně jako v první třetině domácí Stejskal, který druhý nájezd proměnil a snížil na 1:3. Na snížení blanenských hráčů bleskově odpověděla druhá formace HHK. Po nádherném uvolnění Viktora Buriana, který se zbavil dvou hráčů soupeře, přihrál před branku Jirkovi Kudláčkovi, který pohotovou střelou mezi betony nedal Vlachovi šanci – 1:4. K další změně stavu došlo ve 34. minutě, kdy se po přihrávce Kamila Šerého prosadil Lukáš Sobotka – 1:5. Do další šance se dostal ve 35 minutě David Křenek, jehož svižná střela zápěstím orazítkovala pravou tyč domácí branky.

Na šestý gól, který již padl ve třetí periodě, čekali diváci tři minuty. Naše mužstvo mělo přesilovou hru, kterou dokázalo v samotném závěru využít. Po přihrávce Lukáše Dostála zpracoval kotouč Lukáš Sobotka, který z mezikruží vymetl pravý horní růžek Vlachovi svatyně – 1:6. Ve 45. minutě, tvrdou střelou od modré lajny orazítkoval levou tyč Kamil Šerý. V téže minutě se již naše barvy dočkaly. První formace HHK uzamkla domácí v jejich obraném pásmu. Přihrávka Lukáše Dostála směřovala na modrou, kde si kotouč zpracoval Kamil Šerý. Tvrdou střelu tečoval před brankovištěm David Křenek a zvýšil na 1:7. V 51. minutě si odbyl premiéru v brance HHK Ivo Svoboda, který v sezoně hájí branku dorostu v krajské lize Pardubického kraje. V čase 54:49 min. padla poslední branka utkání. Po nahrávce Pavla Ambrože a Michala Krči se prosadil Martin Pejchal – 1:8.

Posledním kolem skončila základní část a nyní se již týmy budou připravovat na vstup do play off, které začíná již ve středu 2. března.

Dohrávka 27. kola: Hokej Uherský Ostroh – HC Spartak Uherský Brod 6:7SN

Ostatní výsledky 28. kola: HC Štika Rosice – HC Spartak Velká Bíteš 9:4, HC Uherské Hradiště – HK Kroměříž 4:9, Hokej Uherský Ostroh – HC Lvi Břeclav 4:7.

Program mužů na tento týden:

• utkání čtvrtfinále play off: Středa 02.03.2016 HHK Velké Meziříčí – HK Kroměříž, začátek utkání v 18.00 hod. (zimní stadion Velké Meziříčí)
  • utkání čtvrtfinále play off: Sobota 05.03.2016 HK Kroměříž – HHK Velké Meziříčí, začátek utkání v 17.00 hod. (zimní stadion Kroměříž)
  • Případné 3. utkání čtvrtfinále play off: Neděle 06.03.2016 HHK Velké Meziříčí – HK Kroměříž, začátek utkání v 17.30 hod. (zimní stadion Velké Meziříčí)