Nesa promítne film o Edwardsově syndromu

27.2.2016, 23:11 // Rubrika: Bude se dít
Nesa promítne film o Edwardsově syndromu - ZaostřenoVM.com

První dítě v rodině je většinou očekávané s velikou radostí. Co se ale stane, když se vše nevyvíjí tak, jak je očekáváno? Právě v tomto okamžiku začíná časosběrný dokumentární film režisérky Dagmar Smržové, který budou moci diváci shlédnout v březnu ve velkomeziříčském denním stacionáři Nesa.

Z děje…
Rodičům, hlavním aktérům filmu, je potvrzeno, že s velkou pravděpodobností jejich očekáváné dítě má tzv. Edwardsův syndrom, který je obvykle provázen těžkým postižením a malou šancí na přežití. Následuje sdělení lékaře o možnosti provedení potratu. Rodině se nedostávají důležité informace a tolik potřebná podpora. Přesto se rodiče rozhodnou, že jejich dítě bude mít právo na život, i když možná z pohledu některých nebude dokonalý.

„Jenom proto, že je nemocné, mu nepřestaneme zpívat,“ zní z úst mladého otce. Ačkoliv Juliance bylo dopřáno pouze osm let života, byl tento život, který prožila s rodiči a dvěma sestrami, velmi bohatý.

Co vše prožívá rodina, která zjistí, že jejich dítě bude postižené?
Dokument „Zachraňte Edwardse“ zachycuje život manželů Sladkowskich, jejich každodenní radosti i náročné chvíle, narození Julianky a první roky jejího života. Tento dokument o životě, o lásce a lidské vůli, která překoná i smrt, bude promítán v denním stacionáři Nesa ve Velkém Meziříčí ve středu 30. března 2016 v 17.00 hodin. Závěrem se účastníci mohou setkat s hlavními představiteli filmu, rodinou Sladkowskich, a položit jim otázky, které dokument v divácích zanechá.

Autor: Alena Poulová, vedoucí denního stacionáře Nesa
Ilustrační foto

Zachrante Edwardse

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Vložené komentáře vyjadřují názor čtenářů a Zostřeno VM za ně nenese žádnou odpovědnost. Komentáře reklamní, urážlivé, vulgární či jinak nevhodné mohou být redakcí smazány. Zaostřeno VM může kdykoliv diskuzi k článku vypnout.

Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla