Mladší žáci házené pátí na turnaji v Novém Veselí

27.2.2016, 15:28 // Rubrika: Sport
Mladší žáci házené pátí na turnaji v Novém Veselí - ZaostřenoVM.com

V sobotu 20. února 2016 odehráli mladší žáci házené další přípravný turnaj s názvem Trinet cup v Novém Veselí. Týmy byly rozděleny do dvou skupin, hrací doba byla stanovena 2x15minut.

V naší skupině, která byla o něco těžší, jsme se nejprve střetli s celkem Nového Veselí B a bez větších problémů jsme vyhráli 16:10. Ve druhém utkání nás čekal favorit turnaje Dukla Praha. Proti tomuto celku jsme si vyzkoušeli vysunutou obranu, ve které velmi dobře pracoval Martin Chalupa a Vít Rohovský. Dařilo se nám i v útoku a tak se první poločas hrála překvapivě vyrovnaná partie. Po prostřídání hráčů jsme začali dělat více chyb, jak v obraně, tak i v útoku. Soupeř vše nemilosrdně trestal z rychlého útoku a zaslouženě vysoko zvítězil.

V posledním utkání skupiny jsme narazili na dalšího velmi dobrého soupeře, Strakonice. Zkusili jsme opět aktivní obranu a hlavně díky ní jsme se dostali v desáté minutě do vedení 4:1. Bohužel jsme se od té chvíle začali trápit v útoku. Kluci si přestali věřit a až do konce zápasu jsme vstřelili již jen dvě branky. Toho samozřejmě soupeř využil a zápas otočil. Ve druhém poločase jsme dali větší prostor hráčům z lavičky a Strakonice navýšili skóre na konečných 15:6.

V zápase o konečné páté místo nás čekal třetí celek druhé skupiny Lokomotiva Vršovice.
Opět jsme celý zápas pravidelně točili všechny hráče. Od začátku jsme se ujali vedení, když na hřišti exceloval zejména Vít Rohovský. Dobrou střelbou z dálky se prezentoval Filip Mička. Soupeř zápas nevypustil, pravidelně ukrajoval z našeho náskoku a zejména dobrou hrou přes velkého pivota do poločasu vyrovnal. Ve druhé půli na každou naši vstřelenou branku soupeř odpověděl stejnou mincí a tak se hrála vyrovnaná partie. Potom několikrát velmi dobře zasáhl v brance Lukáš Deraha a v posledním útoku vzal na sebe zodpovědnost Tomáš Kučera a přesnou střelou rozhodl utkání v náš prospěch. Tím jsme obsadili páté místo na turnaji, což bylo vzhledem k těžké základní skupině asi maximem.

K nejlepším hráčům patřili Lukáš Deraha v brance, na spojkách Filip Mička, Tomáš Kučera a na obraně Martin Chalupa. Nejvíce se turnaj povedl na křídle hrajícímu Víťovi Rohovskému. Celkově turnaj hodnotíme pozitivně. Odehráli jsme tři těžká utkání, při kterých se pravidelně bez ohledu na výsledek střídali všichni hráči. Na turnaji jsme si vyzkoušeli hru na dva pivoty, aktivní vysunutou obranu. Zlepšuje se hra křídel a v porovnání se soupeři, kteří trénují minimálně třikrát týdně, jsme zase tolik nepropadali a odehráli velmi dobré pasáže.

Všem rodičům, kteří pomohli s dopravou, ještě jednou moc děkujeme.

Hráli: Lukáš Deraha, Vít Rohovský (19), Filip Mička (16), Tomáš Kučera (7), Milan Krejčí (4), Alex Kuřátko (3), Martin Chalupa (2), Jakub Strýček (1), Adam Horký (1), Tomáš Rosa (1), Jakub Russ (1), Jakub Borkovec, Štěpán Klapal. Trenéři David Stoklasa, Pavol Živčic, Jiří Kaštan, Vlastimil Vaverka a Pavel Strašák.