Divadlo Ikaros chystá slavnou muzikálovou pohádku Lví král

26.2.2016, 08:08 // Rubrika: Kultura
Divadlo Ikaros chystá slavnou muzikálovou pohádku Lví král - ZaostřenoVM.com
Foto: Štěpán Mátl

Stádo buvolů, zpívající tráva, odhodlaní lvi i bojeschopná armáda hyen – to všechno čeká diváky, kteří se rozhodnou přijít v pátek 1. dubna v 19:30 či v sobotu 2. dubna v 17:00 do velkého sálu Jupiter clubu. Divadlo Ikaros tam totiž uvede představení Hakuna Matata na motivy muzikálu Lví král. V divadelním ztvárnění nelehkého životního osudu lvíčete na jeho cestě k dospělosti si najdou své jak děti, tak dospělí.

„Hakuna Matata znamená netrap se,“ vysvětlovala v animované pohádce Lví král surikata Timon smutnému lvíčeti. A právě takové motto, v jehož duchu se muzikálový večer ponese, se stalo zároveň zastřešujícím názvem celého představení. Ikaros přitom nepřichází se Lvím králem poprvé. Byly to nadšené divácké ohlasy na jejich loňské ukázky jednotlivých písní z této pohádky, které soubor podnítily ke zpracování celého díla.

„Nechtěli jsme pouze ‚dodělat‘ zbylé písničky muzikálu, ale nastavit laťku o pořádný kus výš, než byla v minulém představení,“ uvedla režisérka představení, Olga Pospíšilová. To soubor vedlo nejen k intenzivnější práci, ale i k vyšší pěvecké a pohybové náročnosti zkoušek „Bety Mikysková se pustila do takových akrobatických kousků, až jsem se obávala, že se většina souboru nedožije konce první zkoušky,“ směje se režisérka s nadějí, že se jejich vůbec první inscenování celého muzikálu vydaří.

Vstupenky jsou v předprodeji k zakoupení za 130 korun v programovém oddělení Jupiter clubu, na místě pak za 150 korun.

Představení: pátek 1. dubna v 19:30 sobota 2. dubna v 17:00

Vstupenky: 130 korun v předprodeji (Jupiter club, tel. 566 782 004) 150 korun na místě

ZaostřenoVM.com - mediální partner akce

Autor: Kateřina Karmazínová
Foto: Štěpán Mátl

 

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Vložené komentáře vyjadřují názor čtenářů a Zostřeno VM za ně nenese žádnou odpovědnost. Komentáře reklamní, urážlivé, vulgární či jinak nevhodné mohou být redakcí smazány. Zaostřeno VM může kdykoliv diskuzi k článku vypnout.

Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla