Zlepšená obrana přinesla házenkářkám důležité dva body

Zlepšená obrana přinesla házenkářkám důležité dva body - ZaostřenoVM.com

Sobota – 20. února 2016
1. liga žen – 13. kolo
TJ Sokol Velké Meziříčí –  Sokol II Kobylisy 32:29 (16:14)

Na první jarní domácí utkání proti hráčkám z Kobylis jsme se pečlivě připravovaly. Sice se nám na podzim tohoto soupeře podařilo porazit vysokým brankovým rozdílem, ale i tak byl v tabulce před námi o dva body. Naším cílem tak byl zisk dvou bodů, který nám vyšel.

V první části poločasu jsme byly vždy o krok vpředu. V útoku jsme dokázaly rychlou hrou přehrát obranu soupeře. I v obraně se nám dařilo držet střelkyně mimo jejich střelecké pozice. Ovšem postupem času se náš hry změnil. Na obraně jsme přestaly být dostatečně důrazné a dovolily jsme soupeřkám zakončovat z jasných pozic. V útoku jsme hrály příliš ukvapeně a tím pádem nadělaly velké množství technických chyb. I přes naše nedostatky jsme dokázaly poločas vyhrát rozdílem dvou branek 16:14.

Druhý poločas se nesl ve znamení hry v pěti hráčkách a to na obou stranách. Naše hráčky se až do 18. minuty trápily hlavně v obraně. A dokonce soupeřky dvakrát dokázaly skóre srovnat, naštěstí jsme je do vedení nepustily. Díky tomu, že jsme Kobylisy nepustily do vedení, nám dalo potřebný impuls a my jsme šňůrou čtyř branek za sebou hostům utekly a tím pádem i rozhodly zápas. V posledních dvou minutách na nás soupeřky zkoušely celoplošnou osobní obranu, ale to byla voda na mlýn pro naše hráčky, které si s tím dokázaly s přehledem poradit. Po zaznění závěrečného hvizdu jsme se tak mohly radovat z plného zisku bodů!

Zápas proti silnému soupeři rozhodla hlavně naše zlepšená obrana. Z té jsme poté mohly vycházet rychlými přechody a utkání rozhodnout. Na našich hráčkách byla vidět bojovnost, která v každém zápase hraje důležitou roli.

V příštím kole zajíždíme do Kunovic, které za námi zaostávají o jeden bod. Na podzim jsme s tímto soupeřem remizovaly, ale věříme, že je tentokrát dokážeme porazit.

7m hody 4/4:6/6, vyloučení 8:6, diváků 88
Sled branek: 1:1, 4:2, 7:5, 10:8, 13:9, 16:14, 18:16, 21:18, 24:24, 28:24, 30:27, 32:29

Sestava a branky: Jana Šidlová, Marcela Babáčková – Iva Závišková (10/4), Hana Hublová (5), Jarmila Chromá (3), Lucie Zbožínková (3), Eliška Koudelová (3), Kateřina Hegrová (3), Diana Svobodová (2), Jitka Plachetská (2), Kateřina Studená (1), Denisa Hladíková, trenér Radka Matušíková, vedoucí družstva Ing. Stanislav Tvarůžek

Autor: Jana Šidlová – házená VM
Ilustrační foto: Matěj Měrtl, foto: Jaroslav Hugo