8.2.2016, 16:03 // Rubrika: Sport
V sobotu HHK vyzve v okresním derby bítešský Spartak - ZaostřenoVM.com

Mistrovské utkání – neděle 07.02.2016
SK Minerva Boskovice – HHK VM 7:3 (2:1, 1:2, 4:0)

Góly a asistence: 16. Zvolánek (Václavík), 19. Klimeš (Matouš), 30. Kárný (Skácel, Popolanský), 42. Skácel, 43. Hnilička (Lysoň, Pelikán), 50. Popolanský (Zvolánek), 58. Lysoň – 8. Křenek (Sobotka, Dostál), 27. Roupec (Pálka), 28. Křenek (Dostál)
Sestava SK Minerva Boskovice: Chvátal (Vrba) – Surý A., Lysoň, Honzek, Surý Z., Klimeš, Pelikán, Skácel, Václavík, Zvolánek, Hnilička, Popolanský, Kárný, Matouš, Veselý
Sestava HHK Velké Meziříčí: Štourač (od 47. minuty Juda) – Vlašín, Šerý, Ambrož, Burian V., Kochánek, Pálka – Křenek, Dostál, Sobotka – Krča, Štěpánek, Pejchal – Střecha F., Roupec, Maštera – Chlubna
Rozhodčí: Lerch – Kacetl, Maršálek
Vyloučení: 4:4
Využití: 0:0
V oslabení: 1:0
Střely: 32:25 (16:8, 8:12, 8:5)
Diváci: 115

V neděli zajíždělo první mužstvo HHK do Boskovic, kde se utkalo s místní Minervou. Oba soupeře mohlo vítězství posunout na přední pozice, které zajišťuje lepší postavení do play off, včetně výhody prvního utkání ve čtvrtfinále na domácím ledě.

Od úvodního buly se hrál velmi svižný hokej. Oba soupeři si dávali velký pozor na zbytečné vyloučení, které by mohlo dát soupeři početní výhodu. I díky tomuto faktu se v prvním dějství na trestnou lavici nepodíval ani jeden hráč. K první změně stavu došlo v polovině osmé minuty, kdy se po přihrávce Lukáše Sobotky prosadil David Křenek – 0:1. V 16. minutě domácí vyrovnali, když nahození od modré Jirka Štourač vyrazil, ale na bekhendovou dorážku pod horní víko již byl golman HHK krátký – 1:1. Vedení si domácí vzali na svou stranu v 19. minutě, kdy obránce Klimeš nahodil kotouč od modré na naši branku, ten skončil v levém horním růžku – 2:1. Tímto stavem také skončila první třetina.

Ve druhé části se góly vtěsnaly do tří minut. Nejprve naši hráči vyrovnali. Běžela 27. minuta, kdy od modré napřáhl Dalibor Pálka, jeho střelu domácí golman pouze vyrazil maskou. Odražený kotouč pohotově uklidil do branky Martin Roupec – 2:2. Minutu poté jde naše družstvo do vedení. Po přihrávce Lukáše Dostála střílí druhý gól v utkání David Křenek – 2:3. Radost z vedení nám dlouho nevydržela. Ve 30. minutě se opět prosadili domácí a vyrovnali na 3:3. V 35. minutě měl náš tým první přesilovou hru, kterou nevyužil a tak se po dvou periodách šlo do kabin za nerozhodného stavu.

O vítězi rozhodl úvod třetí třetiny. To se během jedné minuty domácí dostali do dvougólového vedení. V končící 50. minutě domácí vstřelili šestý gól. V této části hry měli domácí více ze hry. Naši hráči se jen stěží dostávali přes dobře bránící útočnou modrou. Po šestém obdrženém gólu vystřídal v brance Jirku Štourače Jarda Juda. Šanci na zkorigování výsledku mohl mít náš tým v 51. minutě, kdy poslal za katr hlavní rozhodčí domácího Klimeše. Přes nepříznivý průběh a možnou početní výhodu se David Křenek obrátil na hlavního rozhodčího s tím, že ho domácí hráč nefauloval. Ten trest následně zrušil. Toto gesto fair-play si vysloužilo potlesk publika a přátelské poklepání Davida Křenka od domácího hráče. V 56. minutě sekl do hokejky v našem obraném pásmu domácí Václavík Viktora Buriana. Ti se vzápětí pustili do pěstního souboje, za který oba hráči obdrželi čtyři trestné minuty. Domácí hráč ještě navíc dvě minuty za sekání. Poté odvolal trenér našeho golmana Jardu Judu z branky a šestice hráčů se pokusila o vstřelení čtvrtého gólu. To se přes veškerou snahu nepodařilo. Naopak domácí v závěru oslabení střelili do prázdné branky sedmý gól.

Po prohraném utkání se náš tým propadl ve velmi vyrovnané tabulce na čtvrté místo. Možnost nápravy bude mít naše mužstvo již tuto sobotu od 17.30 hod., kdy se na našem zimním stadionu střetně s Velkou Bíteší.

Ostatní výsledky 25. kola: HC Spartak Uherský Brod – HK Kroměříž 4:3 SN, HC Štika Rosice – Dynamiters Blansko HK 4:7, Hokej Uherský Ostroh – HC Uherské Hradiště 7:1.

Program mužů na tento týden:

• Sobota 13.02.2016 HHK Velké Meziříčí – HC Spartak Velká Bíteš, začátek utkání v 17.30 hod. (zimní stadion Velké Meziříčí)