Přípravný turnaj mužů ALPA CUP 2016

8.2.2016, 15:35 // Rubrika: Sport
Přípravný turnaj mužů ALPA CUP 2016 - ZaostřenoVM.com

V posledním lednovém víkendu se domácí oddíl Sokola Velké Meziříčí zhostil pořadatelství turnaje mužů. Jednalo se o další přípravné zápasy před nelehkou jarní částí ligových odvet, kde musíme uhájit ligovou příslušnost i pro nadcházející sezónu. Turnaje se zúčastnila družstva zvučných oddílů.

Dukla Praha junioři, tým, který vévodí domácí nejvyšší soutěži starších dorostenců bez ztráty bodu, ŠKP Bratislava junioři, družstvo, které rovněž patří ke špičce nejvyšší Slovenské ligy a tým z Třeště, který si brousí zuby na postup do 2. ligy.

V prvním ranním utkání jsme nastoupili proti týmu Třeště. Utkání se neslo v nervózním duchu, neboť jsme před týdnem tomuto družstvu podlehli v přípravě na jeho půdě a nechtěli jsme zopakovat utrápený výkon. Obě družstva se neustále přetahovala o hubený náskok. V závěru utkání rozhodla dvojice dobře hrajících spojek Roman Matušík – Martin Janíček ml. (bude zde hostovat ze Zubří, pro jarní část sezóny).

Výhra 27:23 přinesla klid do hry a mohli jsme se těšit na utkání se silným družstvem Dukly Praha, který následoval po krátké přestávce.

Obava z toho, zda zvládneme dva těžké zápasy po sobě, vzala za své ihned v úvodu. Mladé družstvo Dukly na nás vyrukovalo z aktivní obranou, což nám paradoxně velice vyhovovalo. Velice dobře se uvedl Tomáš Stupka na postu křídla a střelecky procitl i místní „snajpr“ Víťa Večeřa. Slibný náskok v poločase 14:9 zaznamenal rozruch na hostující střídačce a Dukla po přestávce nastoupila odhodlaná výsledek otočit ve svůj prospěch. To se jí dařilo a díky tomu, že nám začaly docházet síly a současně přišly nepřesnosti v útoku, Dukla svoje snažení dotáhla do částečně úspěšného konce. Vyrovnání v poslední vteřině odhozeným míčem z poloviny, kdy nachytal střelec Dukly do té doby výborně chytajícího gólmana Ondry Poula. Remíza 23:23 nás hodně mrzela a připravila nás v konečném zúčtování o druhou příčku, ale výkon družstva byl a je povzbuzením do dalších zápasů.

V posledním herním testu jsme nastoupili proti ŠKP Bratislava junioři. Slovenské družstvo se prezentovalo pohlednou kombinační házenou a my jsme se snažili držet krok s nastoleným tempem hry. Jenom díky výborně chytajícím gólmanům a střelecké potenci dobře hrajícího pivota Jana Lečbycha, jenž dostával za obranou hostů hodně prostoru, byl výsledek velice slušný. Z postupem času docházely síly a tak prohra 22:28 znamenala konečné třetí místo.

Nyní nás čeká na závěr přípravy turnaj ve Zruči nad Sázavou a ihned následující víkend přímý souboj na domácí palubovce o udržení ligové příslušnosti z družstvem Telnice. Do družstva se dobře zapojili všichni dorostenci a musíme věřit, že jarní část zvládneme a budeme hájit ligovou příslušnost i v dalších sezónách.

Výsledky:

TJ Sokol Velké Meziříčí – Slavoj Třešť 27:23  (11:12)
TJ Sokol Velké Meziříčí – Dukla Praha jun. 23:23  (14:9)
TJ Sokol Velké Meziříčí – ŠKP Bratislava jun. 22:28  (11:15)

Pořadí:

  1. ŠKP Bratislava jun.   6b   85:69
  2. Dukla Praha jun.   3b   69:67
  3. TJ Sokol Velké Meziříčí   3b   72:74
  4. Slavoj Třešť   0b   62:78

Sestava a branky: Ondřej Poul, Libor Kotík – Martin Janíček ml. (15), Vítězslav Večeřa (14), Roman Matušík (11), Jan Lečbych (11), Pavol Živčic (8), Tomáš Stupka (5), Petr Babáček (2), Miloš Necid (2), Filip Macoun (2), Tomáš Frejlich (1), David Kubiš (1), trenéři Ladislav Šidlo a Martin Janíček st.

Zvláštní poděkování firmě ALPA Velké Meziříčí, za poskytnutí hodnotných cen a podporu házené v našem městě.

Autor: Martin Janíček
Ilustrační foto: archiv házené VM
Štítky:

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Vložené komentáře vyjadřují názor čtenářů a Zostřeno VM za ně nenese žádnou odpovědnost. Komentáře reklamní, urážlivé, vulgární či jinak nevhodné mohou být redakcí smazány. Zaostřeno VM může kdykoliv diskuzi k článku vypnout.

Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla