Dorostenky na domácím turnaji až čtvrté

7.2.2016, 20:22 // Rubrika: Sport
Dorostenky na domácím turnaji až čtvrté - ZaostřenoVM.com
Foto: Matej Mertl

Poslední předsoutěžní prověrkou byl domácí turnaj, v němž se představily vesměs prvoligové celky – tři týmy starších dorostenek a čtyři mladších dorostenek.

Domácí kolektiv se s chutí pustil do soubojů ovšem s poměrně hodně obměněným kádrem oproti minulému týdnu, když chyběly pro zranění kanonýrka Eliška Koudelová a ostrá spojka Andrea Rymešová, naopak do sestavy naskočila uzdravená křídelnice Lenka Pacalová a na post spojky Hana Patočková.

Úvodní ranní utkání bylo rozcvičkou, když jsme si snadno poradili s nově se tvořícím celkem 1. SC Bohumín 98. Po čtyřiceti minutách jsme zvítězili vysokým rozdílem, pravidelně se střídaly všechny hráčky 29:6 (16:3). Odpolední souboj se Sokolem Kobylisy byl jiným testem. Po několika odehraných minutách jsme se nevyvarovali nevynucených chyb, které Pražanky snadno trestaly brejky, a tak jsme museli neustále dotahovat místy až čtyřbrankové manko. Ke konci poločasu se podařilo zlepšenou souhrou snížit až na nejtěsnější rozdíl. Po změně stran jsme otočili nepříznivý brankový poměr na svou stranu. Následně pohrdli řadou dobrých příležitostí, zbytečně chybovali v útočné fázi. Soupeř se vzpamatoval a v závěru již nepustil vítězství 21:23 (15:16). V souboji o turnajový bronz jsme poměřili síly se zástupci slovenské házenkářské školy – s mladšími dorostenkami Tatranu Stupava. Oba celky se pravidelně střídaly ve vedení. V poslední minutě jsme neuhájili nejtěsnější vedení, když taktickou chybou jsme soupeře nechali po naší zbytečné útočné ztrátě založit rychlý brejk, kterým soupeř srovnal na remízový stav. V napínavém sedmičkovém rozstřelu se Slovenky na rozdíl od našich nezmýlily a odváží si tak pohár za třetí místo 9:9 (sedmičky 1:3).

Vítězem turnaje poměrně překvapivě, leč zasloužile se stal tým mladších dorostenek DHK Slavoj Žirovnice, který ve finále předčil starší dorostenky Kobylis.

Turnaj ukázal „bolavá místa“ naší hry. Tento týden během jarních prázdnin máme šanci ještě řadu věcí natrénovat a do víkendu vylepšit, s chutí do toho!!!

Hrály: Blažková Veronika – Závišková Kateřina(17), Pacalová Lenka(13), Cahová Kristýna(9), Doležalová Romana(8), Janečková Denisa(6), Patočková Hana(5), Špinarová Veronika (1), Brožová Tereza, Hrubá Karolína. Trenér ing. Vincenc Záviška.

Výsledky:

 1. DHK Slavoj Žirovnice ml. dky
 2. Sokol Kobylisy II st. dky
 3. HC Tatran Stupava ml. dky
 4. TJ Sokol Velké Meziříčí st. dky
 5. Tatran Bohunice ml. dky
 6. SC Bohumín st. dky
 7. SC Bohumín ml. dky

Příští neděli začínáme odvetnou prvoligovou část na hřišti aktuálně třetího týmu tabulky Sokolu Poruba.

Pozvánka do sportovní haly „za Světlou“:

 • sobota 13. února
  9,00 – 17,00 hodin – Zimní pohár mladší žáci
 • sobota 20. února
  11, 00 hodin liga starší dorostenky   HK Hodonín
  13,00 hodin   1. liga ženy   Sokol Kobylisy II
  15,00 hodin   2. liga starší dorostenci   Sokol Telnice
  17,00 hodin   2. liga muži   Sokol Telnice

Nezávislý zpravodajský portál Zaostřeno VM Vám jako jediný přináší fotogalerii z tohoto turnaje.

Autor: Vincenc Záviška – TJ Sokol Velké Meziříčí
Foto: Matěj Měrtl
Štítky:

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Vložené komentáře vyjadřují názor čtenářů a Zostřeno VM za ně nenese žádnou odpovědnost. Komentáře reklamní, urážlivé, vulgární či jinak nevhodné mohou být redakcí smazány. Zaostřeno VM může kdykoliv diskuzi k článku vypnout.

Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla