Mladší žáci na domácím turnaji VelMez Cup 2016 na medaili nedosáhli

3.2.2016, 22:33 // Rubrika: Sport

V sobotu 30. ledna 2016 odehráli mladší žáci házené další přípravný turnaj. Jako pořadatelé jsme mohli postavit dva týmy kluků a jeden tým spojený z mladších a starších žákyň doplněný až čtyřmi hráči našich kluků. Kromě domácích celků se turnaje zúčastnily týmy TJ Sokol Telnice, TJ Centrum Haná a KH Baník Most. Hrálo se systémem každý s každým a hrací doba byla 1×20 minut.

Naše „B“ družstvo bylo tvořeno z věkově mladších kluků a bylo doplněno několika minižáky. Na turnaji předvádělo pěkné výkony a dva zápasy prohrálo pouze o branku. Zvláště utkání proti Telnici se klukům moc povedlo. Mnoho nechybělo a senzace v podobě remízy by byla na světě. Ale nevadí, i tak je potřeba kluky pochválit. Snaha a chuť do hry je velmi dobrá a výsledky přijdou určitě v příštím roce. Po celý turnaj si v brance velice dobře vedl Lukáš Deraha. K oporám patřili Lukáš Dobrovolný, Filip Čížek a vynikající výkony podával po celý turnaj Robin Koudela.

„A“ družstvo, které bylo oslabeno pouze o Lukáše Dobejvala se pokoušelo ukořistit jeden z pohárů. Po jednoznačných výhrách nad holkami a naším „B“ družstvem přišlo vystřízlivění s velmi dobrým týmem Mostu. V tomto utkání zahrál výborně Filip Mička. Proti celku Centrum Haná, kluci podali velmi dobrý výkon, kdy se dařilo v brance Víťovi Rohovskému, fungovala dohrávka do pivota na Milana Krejčího, a v rychlém útoku spolehlivě proměňoval své šance Alex Kuřátko. Odměnou tak byla výhra nad kvalitním soupeřem v poměru 8:6. V posledním zápase nás čekal celek Sokola Telnice a i případná prohra o jednu branku by nám stačila na celkové druhé místo. Kluci však do utkání vstoupili hodně špatně a za stavu 2:5 jsme brali oddechový čas. Jelikož ani ten nepomohl, a hráči působili hodně unaveným dojmem, nemohlo utkání skončit jinak než naší vysokou porážkou 4:10. Tím vznikla minitabulka o druhé až čtvrté místo, ve které jsme měli nejhorší skóre a skončili tak na nepopulární bramborové pozici.
Ale nevadí, pořád se jedná o přípravné turnaje a vyzkoušeli jsme si jak osobní obranu, tak hru na dva pivoty. Zároveň nám zápasy ukázaly, čemu se máme na tréninku více věnovat, a kde musíme ještě hodně přidat.

K největším oporám patřili Víťa Rohovský v brance, na spojkách Filip Mička a Tomáš Kučera, na pivotu Milan Krejčí a na křídle Alex Kuřátko.

Hráli:
VelMez „B“
– Lukáš Deraha, Robin Koudela (13), Lukáš Dobrovolný (8), Jaroslav Požár (4), Filip Čížek (3), František Hlaváč (2), Pavel Kotouček (1), Jakub Strýček (1), Matěj Trifanov, Filip Švihálek, Radim Kocourek, Lukáš Klíma, Adam Horký, Martin Konvalinka.
VelMez „A“ – Vít Rohovský, Filip Mička (13), Milan Krejčí (11), Tomáš Kučera (6), Alex Kuřátko (5), Martin Chalupa (3), Štěpán Klapal (2), Marek Požár (1), Jakub Russ (1), Jakub Mach (1), Tomáš Rosa, Jakub Borkovec, Jakub Krejčí.

Trenéři: David Stoklasa, Pavol Živčic, Pavel Strašák, Jiří Kaštan a Vlastimil Vaverka.

Výsledky:

VelMez „A“ – VelMez „B“ 15:3
VelMez „A“ – VelMez dívky 9:0
VelMez „A“ – Most 8:14
VelMez „A“ – Centrum Haná 8:6
VelMez „A“ – Telnice 4:10
VelMez „B“ – VelMez dívky 6:7
VelMez „B“ – Telnice 13:14
VelMez „B“ – Most 4:18
VelMez „B“ – Centrum Haná 7:20

Pořadí turnaje: 

  1. KH Baník Most – 10 bodů
  2. TJ Sokol Telnice – 6 bodů
  3. TJ Centrum Haná – 6 bodů
  4. Velké Meziříčí A“ – 6 bodů
  5. Velké Meziříčí dívky – 2 body
  6. Velké Meziříčí B“ – 0 bodů

Poděkování patří rozhodčím, zapisovatelům, Marušce Kaštanové, Petru Kaštanovi, Vlaďce Horákové a sponzorům turnaje, kteří dodali pěkné ceny, Jednota Velké Meziříčí, Knihkupectví Marie Charvátová a Zelenina Smejkal.

Autor: David Stoklasa – Házená VM
Foto: David Stoklasa – Házená VM
Štítky:

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Vložené komentáře vyjadřují názor čtenářů a Zostřeno VM za ně nenese žádnou odpovědnost. Komentáře reklamní, urážlivé, vulgární či jinak nevhodné mohou být redakcí smazány. Zaostřeno VM může kdykoliv diskuzi k článku vypnout.

Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla