Zimní pobyt na Jezírku

2.2.2016, 21:29 // Rubrika: Zprávy

Ve dnech 25. 1. až 28. 1. 2016 se naše škola ve Lhotkách se zúčastnila zimního výukového pobytu „Tajemství staré hájenky“ na Lipce – Jezírku v Brně Soběšicích, hrazeného z grantu Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci projektu „Výchova a podpora vzdělanosti v oblasti lesních ekosystémů a podmínek pro zachování diverzity“.

Většina přírodovědných her probíhala v lese. Učili jsme se poznávat druhy jehličnatých i listnatých stromů podle tvaru koruny, listů, větviček nebo šišek, určovali značky na stromech, měřili obvod kmene stromu a počítali, jaké množství dřeva nám poskytne jeden strom. Fotografovali jsme přírodniny a jejich vytištěné obrázky lepili do kroniky. Velkým překvapením pro nás byly fotky kuny v námi nainstalované fotopasti. Pozorovali jsme kácení stromu motorovou pilou, vlastními silami kmen stromu rozřezali pilkami a dřevo odnosili z lesa. Společně s lektorem jsme pak v ohništi rozdělali oheň a opékali si na něm jablíčka. Část výukového programu probíhala i v místnosti s nově postavenou hliněnou pecí. V této peci jsme pekli vlastnoručně připravené sladké i slané koláče. Práce se nám dařila a koláče chutnaly výborně. Celý program se nám všem moc líbil a dověděli jsme se plno nových informací.

Autor: žáci ZŠ Lhotky
Foto: žáci ZŠ Lhotky

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Vložené komentáře vyjadřují názor čtenářů a Zostřeno VM za ně nenese žádnou odpovědnost. Komentáře reklamní, urážlivé, vulgární či jinak nevhodné mohou být redakcí smazány. Zaostřeno VM může kdykoliv diskuzi k článku vypnout.

Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla