HHK nastřílelo rosické štice deset gólů

1.2.2016, 19:49 // Rubrika: Sport

Mistrovské utkání – sobota 30.01.2016
HHK VM – HC Štika Rosice 10:4 (3::2, 4:2, 3:0)

Góly a asistence: 6. Štěpánek (Střecha F.), 9. Dostál (Vlašín), 11. Střecha F. (Roupec, Kudláček), 29. Dostál (Křenek, Sobotka), 31. Šerý (Sobtoka, Vlašín), 33. Krča (Pejchal), 36. Pejchal (Krča, Ambrož), 44. Křenek (Dostál), 43. Roupec, 54. Pejchal (Krča, Bula) – 9. Krejčí (Krobauer), 14. Krejčí (Máša), 31. Kozel (Hakl), 40. Kozel (Galatík)
Sestava HHK Velké Meziříčí: Štourač (Šeba) – Vlašín, Šerý, Ambrož, Pálka, Kochánek, Kudláček – Křenek, Dostál, Sobotka – Krča, Bula, Pejchal – Štěpánek, Roupec, Střecha F. – Chlubna
Sestava HC Štika Rosice: Zavadil (Čížek) – Galatík, Řeřucha, Hemala, Máša, Huml, Vyhnalík – Krejčí, Krobauer, Buhaj – Kozel, Král, Hakl – Křen
Rozhodčí: Kolečkář – Paulík, Strýček
Delegát utkání: Cambal
Vyloučení: 8:5
Navíc: Šerý (HHK), Galatík a Buhaj (ROS) 10 min. OT.
Využití: 1:0
V oslabení: 0:0
Střely na branku: 52:23 (13:8, 23:8, 16:7)
Diváci: 204

V dalším kole KL hostil první tým HHK rosickou Štiku, které se v posledních kolech výsledkově vůbec nedaří. Přesto by se podcenění soupeře nemuselo našemu týmu vyplatit. Domácí trenéři měli k dispozici téměř kompletní kádr, kterému chyběli pouze omluvený Viktor Burian a stále v trestu stojící Adam Wolf.

Od úvodního buly se hrál velmi rychlý a pohledný hokej s řadou velmi dobrých zákroků golmanů na obou stranách. K první změně stavu došlo na začátku 6. minuty, kdy střelu Filipa Střechy odrazil brankář hostí Zavadil před sebe, kde ze vzduchu poklidil kotouč do rosické branky – 1:0. V 9. minutě diváci viděli dva slepené góly. Nejprve hosté srovnali na 1:1. Bleskovou odpovědí šli naši hráči opět do vedení. Po přihrávce Petra Vlašína prostřelil golmana hostí Lukáš Dostál – 2:1. V končící desáté minutě hráli domácí hráči přesilovou hru, kterou využil Filip Střecha. Asistenci u třetího gólu si připsali Jirka Kudláček a Jirka Roupec – 3:1. Dvoubrankové vedení vydrželo našemu týmu do 14. minuty, kdy hosté opět snížili na rozdíl jediného gólu – 3:2. V prvním dějství již další branka nepadla.

Druhá perioda se nesla v drtivé střelecké převaze našeho týmu. Během 20 minut vyslali naši hráči na rosickou svatyni celkem 23 střel. Z toho hned čtyři skončily za zády nešťastného Zavadila. Ve 27. minutě se dostal ke kotouči ve středím pásmu Lukáš Štěpánek, kterého přidržel hostující hráč. Hlavní rozhodčí nařídil trestné střílení, které faulovaný hráč neproměnil. Ve 29. minutě se podruhé v utkání střelecky prosadil Lukáš Dostál. Asistenci si připsali kolegové z první útočné formace David Křenek a Lukáš Sobotka – 4:2. Pátý gól padl do rosické branky v polovině utkání. To se po přihrávce Lukáše Sobotky a Petra Vlašína dostal ke střele od modré Kamil Šerý, který tvrdou přízemní střelou napnul brankovou síť Zavadilovy branky – 5:2. Na tuto branku bleskurychle odpověděli rosičtí, kteří po pěti odehraných vteřinách snížili – 5:3. K další změně průběžného stavu došlo ve 33. minutě. To se po přihrávce Martina Pejchala dostal do útočného pásma Michal Krča, který nádherně vymetl pravý horní růžek rosické branky. Poslední gól hostí v utkání dal tři vteřiny před koncem druhé třetiny Kozel a snížil průběžný stav na 7:4.

Ve třetí části padaly góly pouze do jedné branky a k potěšení většiny fanoušků to bylo do té rosické. Osmou branku vstřelil ve 44. minutě Honza Bula, kterému nahrával Lukáš Dostál. V 53. minutě vbruslil do útočného pásma Martin Roupec, který za brankou obral o kotouč obránce. Následně vybruslil před brankoviště a nekompromisně zavěsil – 9:4. Divácky vyvolávanou desítku proměnil po přihrávce Honzy Buly a Michala Krči, Martin Pejchal. Ten také dal výsledku konečnou podobu.

Po velmi dobrém výkonu si připsalo první mužstvo další tři mistrovské body a po zaváhání Uherského Ostrohu v Kroměříži se první tým HHK posunul na druhé místo KL.

V dalším kole zajíždí naše mužstvo do Boskovic, které v tomto kole smetly na bítešském ledě domácí Spartak. Utkání se hraje v neděli 7. února od 17 hodin.

Ostatní výsledky 24. kola: HC Spartak Velká Bíteš – SK Minerva Boskovice 2:6, HK Kroměříž – Hokej Uherský Ostroh 7:2, HC Lvi Břeclav – HC Spartak Uherský Brod 3:9.

Program mužů na tento týden:

• Neděle   07.02.2016   SK Minerva Boskovice – HHK Velké Meziříčí, začátek utkání v 17.00 hod. (zimní stadion Boskovice)