Turnaj dorostenek

31.1.2016, 21:45 // Rubrika: Sport
Turnaj dorostenek - ZaostřenoVM.com

V malebném pohraničním městečku Velká nad Veličkou se sjelo na třídenní sportovní klání osm družstev z Čech, Moravy a Slovenska. Zúčastněné týmy se utkaly ve vzájemných utkáních, hrací doba byla zvolena 2 x 20 minut. Po celou dobu přípravného turnaje prvoligových týmů se soupeřilo ve velice příjemné a přátelské atmosféře.

Náš tým, složený ze čtyř starších a tří „zbylých“ mladších dorostenek, doplnila čtveřice věkově mladých, vesměs začínajících hráček, vybojoval nakonec celkově čtvrtou příčku. Páteční vstupní test proti mladičkému slovenskému týmu Duslo Šaľa nám vůbec nevyšel především v obranné hře. Pohyblivý a důrazný soupeř si velice snadno připravoval dobré příležitosti, které následně velice snadno proměňoval. Po čtyřiceti odehraných minutách jsme i přes dvacet jedna zásahů odcházeli se sklopenými hlavami a jedenáctigólovou porážkou 21: 32 (10:16). Sobotní ráno a dopoledne nás zastihlo v poměrně lepší pohodě, když se podařilo po změně stran vzít vedení na svou stranu a v dramatické koncovce uhájit těsné vítězství nad věkově mladším severomoravským zástupcem – Sokolem Karviná 19:18 (9:10). Následně jsme „přetlačili“ i domácí mladší dorostenky v poměru 18:13 (9:8). Sobotní odpoledne již z pohledu předváděné hry či výsledků nebylo zdaleka tak úspěšné. Nejprve jsme rozehráli vyrovnanou partii s Pražankami a do poločasu si drželi nepatrný náskok. Ovšem ve druhém poločase po nevynucených chybách a zvláště trestuhodným neproměňování šancí jsme podlehli tříbrankovým rozdílem mladším dorostenkám HC Háje 16:19 (11:9). Večerní srovnání házenkářského umění vyznělo jasně ve prospěch Západočešek – DHC Plzeň, které nás po celou dobu „drtily“ rychlými kontry, na které náš už tak úzký a zejména herně výrazně nevyrovnaný tým neměl. Nakonec jsme odešli ze čtrnácti brankovým rozdílem 14:28 (6:17). V nedělním dopoledni jsme se utkali a ambiciózním týmem HK Hodonín. Po vyrovnané čtvrthodině hry jsme pohrdli řadou dobrých příležitostí, úzký kádr již „nestíhal“, a tak soupeř nátlakovou hrou kontroloval další průběh 17:22 (6:12). S turnajem jsme se loučili duelem se staršími dorostenkami Jiskry Otrokovice. Vítězství se zrodilo až zlepšenou hrou po změně stran 20:16 (10:8).

Hrály: Blažková Veronika – Koudelová Eliška(43), Janečková Denisa(25), Závišková Kateřina(23), Rymešová Andrea(12), Doležalová Romana(8), Cahová Kristýna(8), Pospíšilová Markéta(2), Hrubá Karolína(2), Špinarová Veronika, Brožová Tereza. Trenéři Vincenc Záviška, Zdeněk Rymeš.

8. Sokol Karviná 92:135 0

Poslední herní přípravou bude mezinárodní nedělní domácí turnaj mladších a starších dorostenek.

Pozvánka do sportovní haly „za Světlou“: neděle 7. února 8,30 – 17,30 hodin turnaj mladších a starších dorostenek: TJ Sokol Velké Meziříčí, AŠ Mladá Boleslav, Sokol Kobylisy, DHK Žirovnice, Tatran Bohunice, SC Bohumín, Tatran Stupava (Slovenská republika).

Oddíl házené Tělocvičné jednoty Sokol Velké Meziříčí zve do svých řad chlapce a děvčata narozené 1998 – 2008 se zájmem o pohyb. Pravidelné tréninky dívky pondělí a středa 15,00 – 19,30 hodin, chlapci úterý a čtvrtek 16,00 – 17, 30 hodin ve sportovní hale „za Světlou“.

Autor: Vincenc Záviška