Mladší žáci na turnaji v Úvalech u Prahy

28.1.2016, 15:47 // Rubrika: Sport
Mladší žáci na turnaji v Úvalech u Prahy - ZaostřenoVM.com

V sobotu 23. ledna 2016 odcestovali mladší žáci na další ze série přípravných turnajů.

Pořadatel byl celek Úvaly u Prahy. Příležitost ukázat se, dostali další hráči ze širokého kádru. Na turnaj tak odcestovalo 12 hráčů, z nichž jen čtyři byli ročníku 2003 a další byli ročníku 2004 hrající v této kategorii prvním rokem.

Nutno podotknout, že se s těžkými zápasy popasovali vcelku slušně a třeba u bratrů Požárových bylo vidět velké zlepšení. V základní skupině jsme nejprve hladce prohráli s celkem HBC Strakonice 7:15. Poté jsme jednoznačně prorazili Chrudim v poměru 10:4. Skupinu jsme ukončili prohrou s domácím týmem Úval A“ 6:14.

V zápasech o konečné umístění jsme nejprve prorazili Úvaly „B“ 15:9. V posledním utkání turnaje po špatném výkonu a horším pohybu v prvních deseti minutách jsme podlehli celku Třeboně v poměru 7:10. Na turnaji jsme tak obsadili až šesté místo. To jistě není nic čím by jsme se chtěli chlubit, nicméně v této fázi přípravy chceme hlavně zkoušet některé nové prvky ve hře, dát prostor co největšímu počtu hráčů a stmelit kolektiv.
Turnaj přesto hodnotíme pozitivně. Ukázal nám, že na tréninku by jsme se mohli více zaměřit na obranné činnosti jednotlivce, lepší hru křídel, rychlejší přechod do rychlého útoku a potrénovat střelbu, protože do šancí se sice dostáváme, ale procento úspěšnosti při zakončení je velmi malé. Celý turnaj odchytal dobře Lukáš Deraha, střelecky tým táhli nejvíce Filip Mička a Lukáš Dobejval, pozitivní určitě je, že všichni hráči dali alespoň jeden gól.

Pořadí turnaje:

  1. Úvaly u Prahy „A“
  2. Most
  3. HBC Strakonice
  4. Mělník
  5. Třeboň
  6. TJ Sokol Velké Meziříčí
  7. Úvaly u Prahy „B“
  8. TJ Sokol Chrudim

Hráli: Lukáš Deraha, Filip Mička(15), Lukáš Dobejval(14), Adam Horký(4), Tomáš Kučera(3), Marek Požár (2), Jaroslav Požár (2), Tomáš Rosa (2), Štěpán Klapal (2), Radek Navrátil (1), Jakub Russ (1), Martin Chalupa (1).

Děkujeme Lence Požárové za pomoc při turnaji a cestě hlavně zpět z turnaje, a panu řidiči za trpělivost, kdy jsme uvízli na 2,5 hodiny na D1 kvůli nehodě kamionu a následné koloně.

Trenéři: David Stoklasa, Pavol Živčic, Pavel Strašák, Jiří Kaštan, Vlastimil Vaverka

Autor: David Stoklasa – Házená VM
Foto: David Stoklasa – Házená VM
Štítky:

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Vložené komentáře vyjadřují názor čtenářů a Zostřeno VM za ně nenese žádnou odpovědnost. Komentáře reklamní, urážlivé, vulgární či jinak nevhodné mohou být redakcí smazány. Zaostřeno VM může kdykoliv diskuzi k článku vypnout.

Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla