Čistá Vysočina 2016 – Zapojte se i Vy!

27.1.2016, 18:59 // Rubrika: Zprávy
Čistá Vysočina 2016 – Zapojte se i Vy! - ZaostřenoVM.com

Osvětová akce Čistá Vysočina pro širokou veřejnost, spojená s jarním úklidem přírody, proběhne také v tomto roce, a to již po osmé.

Sběr odpadků probíhá v okolí silnic na Vysočině a na veřejných prostranstvích v obcích a městech. „Máme velkou radost z toho, že akce Čistá Vysočina probíhá na území celého našeho kraje a počet sbírajících každý rok stoupá. Vždyť v roce 2015 se zapojilo rekordních 22 tisíc dobrovolníků. Děkujeme všem, kteří se k nám připojí a pomohou ke zkrášlení prostředí, ve kterém společně žijeme,“ uvedl Martin Hyský, radní pro oblast regionálního rozvoje a územního plánování. Tradičně se na sběru odpadků podílejí obce, neziskové organizace, školy, ale i jednotlivci. V roce 2015 bylo sebráno přes 98 tun odpadu.

HARMONOGRAM AKCE NA ROK 2016:

  • Přihlášení probíhá od 1. 1. do 29. 2. 2016 pouze prostřednictvím elektronického formuláře na webových stránkách Kraje Vysočina kr-vysocina.cz/cistavysocina
  • Dne 29. 2. bude přihlašování uzavřeno. Zájemce vyplní krátký dotazník, tím nám pomůže zajistit dobrou organizaci celé akce.
  • Úklid bude probíhat v termínu 11. 4. – 24. 4. 2016.
  • Registrovaní účastníci obdrží zdarma pytle na odpadky.
  • Odpadky se třídí a nechávají se v zavázaných pytlích vedle komunikací.
  • Svoz sebraného odpadu u silnic I., II. a III. třídy mimo obec zajistí zdarma Krajská správa a údržba silnic Kraje Vysočina.
  • V případě úklidu přímo v obcích a městech budou poskytnuty pouze pytle a účastníci si musí zajistit odvoz odpadků s firmou, která v místě provádí svoz odpadu.
  • Sběr a svoz odpadu z ostatních ploch je nutné konzultovat s jejich vlastníkem.
  • Akce nenahrazuje svoz domácího velkoobjemového odpadu!

Kontaktní osoby: O. Sklenář, Odbor regionálního rozvoje, tel. 564 602 562, mobil: 724 650 149, e-mail: sklenar.o@kr-vysocina.cz; P. Holý, Odbor regionálního rozvoje, tel. 564 602 538, e-mail: holy.p@kr-vysocina.cz

Autor: tisková zpráva Kraje Vysočina
Ilustrační foto

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Vložené komentáře vyjadřují názor čtenářů a Zostřeno VM za ně nenese žádnou odpovědnost. Komentáře reklamní, urážlivé, vulgární či jinak nevhodné mohou být redakcí smazány. Zaostřeno VM může kdykoliv diskuzi k článku vypnout.

Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla