Hatrickem rozhodl o vítězství HHK David Křenek

24.1.2016, 21:51 // Rubrika: Sport
Hatrickem rozhodl o vítězství HHK David Křenek - ZaostřenoVM.com

Mistrovské utkání – sobota 23.01.2016
HHK VM – Dynamiters Blansko HK 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)

Góly a asistence: 19. Křenek (Sobotka), 24. Křenek, 37. Křenek (Vlašín), 59. Bula (Krča, Burian)
Sestava HHK Velké Meziříčí: Štourač (Hladík) – Vlašín, Šerý, Ambrož, Burian, Kochánek – Křenek, Dostál, Sobotka – Krča, Bula, Pejchal – Štěpánek, Střecha F., Maštera
Sestava Dynamiters Blansko HK: Vlach (Šenk) – Antoňů, Hanzlík, Sedláček, Stejskal Petr, Němec, Stejskal Pavel, Jílek, Bílý, Pilát, Antal, Zukal, Jakubec, Bažant, Grünwald
Rozhodčí: Skopal – Sofka, Šopák
Vyloučení: 5:4
Navíc: Ambrož (HHK) a Sedláček (BLA) 10 min. OT.
Využití: 1:2
V oslabení: 1:0
Střely na branku: 35:20 (15:7, 11:7, 9:6)
Diváci: 184

V dalším kole nadstavbové části se na našem zimním stadionu představil tým Blanska, se kterým máme v letošní sezoně kladnou bilanci. V devátém kole jsme Dynamiters porazili na jejich ledě 1:4. V odvetě jsme Blansko porazili 8:2. Přesto se musel náš tým mít na pozoru. V posledním kole si blanenští hráči smlsli nad lídrem KL Velkou Bíteší, kterou dokázali porazit na samostatné nájezdy.

Od úvodu se hrálo velmi opatrně. Oba soupeři nechtěli udělat větší chybu, která by soupeře dostala do vedení. Přesto měl náš tým více střel, které zneškodnil brankář hostí Vlach. Ve 14. minutě byl poslán na trestnou lavici obránce hostí Sedláček, který tak dlouho protestoval nad výrokem rozhodčího, že si navíc vykoledoval osobní trest na 10 minut. Nabídnutou přesilovku domácí nevyužili. Naopak o necelou minutu později se na trestnou poroučel Pavel Ambrož, který také protestoval proti výroku hlavního rozhodčího. K jediné změně stavu v první třetině došlo v končící 19. minutě, kdy se po přihrávce Lukáše Sobotky prosadil David Křenek.

Druhá třetina začala oslabením hostí, kteří početní nevýhodu ubránili. Následně na trestnou putuje Filip Střecha. V tomto oslabení se do samostatného úniku dostal David Křenek, který zachytil rozehrávku v našem obraném pásmu a po úniku zakončil blafákem pod horní víko – 2:0. To hostující tým vykolejilo. Ještě v téže minutě se do brejku dostal Martin Pejchal, který ale Vlacha střelou zápěstím nepřekonal. Další velmi pěknou akci zakončil střelou do břevna Lukáš Sobotka. V 35. minutě se dočkali hráči Blanska. V přesilové hře se tvrdou střelou od modré prosadil Němec – 2:1. Ve 36. minutě putoval na trestnou lavici blanenský Sedláček. Nabídnutou přesilovku náš tým bleskově proměnil. Po přihrávce Petra Vlašína střelil třetí gól v utkání David Křenek, kterému vzápětí na ledě přistálo několik pokrývek hlavy – 3:1. Ve zbytku třetiny se již průběžný stav nezměnil.

Třetí perioda začala lépe pro hostující tým, který ve 46. minutě snížil na rozdíl jediného gólu. Hráči Dynamiters vycítili šanci a několikrát nás uzavřeli v našem obranném pásmu. Šance, které si vytvořili, však spolehlivě zneškodnil Jirka Štourač. Pokud ho útočníci soupeře překonali, měl dobře postavené tyče branky, které odrazily kotouč zpět do hřiště. Po těchto šancích soupeře si trenér Roman Vondráček vzal oddechový čas, aby hráče uklidnil a zbytečně útočnou hrou nepropadali v obrané fázi. Čtyři minuty před koncem si oddechový čas vzal i trenér Blanska. K závěrečné hře bez brankáře nakonec nedošlo. V čase 58.09 min. střílí čtvrtý gól Honza Bula, kterému nahrávali Michal Krča a Viktor Burian. Do závěrečné sirény si již náš tým dvoubrankové vedení pohlídal a připsal si další velmi cenné vítězství.

V dalším kole se představí první mužstvo HHK opět na svém ledě a to v sobotu 30. ledna, kdy od 17.30 hod. vyzve v boji o další mistrovské body tým Štiky Rosice.

Ostatní výsledky dvacátého třetího kola: HC Spartak Velká Bíteš – HC Štika Rosice 6:0, HK Kroměříž – HC Uherské Hradiště 8:1, HC Lvi Břeclav – Hokej Uherský Ostroh 3:4.

Program mužů na tento týden:

• Sobota 01.2016   HHK Velké Meziříčí – HC Štika Rosice, začátek utkání v 17.30 hod. (zimní stadion Velké Meziříčí)